ES apsver iespēju pagarināt sankcijas pret Krieviju

Komentāri
ES apsver iespēju pagarināt sankcijas pret Krieviju
FOTO: SCANPIX

Eiropas Savienība (ES) pirmdien varētu pagarināt jau ieviestās sankcijas pret Krieviju. Paredzams, ka tas notiks bloka ārlietu ministru sanāksmē.

Rietumvalstu attiecības ar Krieviju pasliktinās jau vismaz pusotru gadu un pēdējās nedēļās plaisa pieaug.

Atbildot uz NATO plāniem stiprināt Austrumeiropas valstu drošību, Krievija sev raksturīgā manierē to nosaukusi par draudu  un sola, ka tās bruņoto spēku arsenāls tiks papildināts ar 40 ballistiskajām raķetēm.

Lai arī situācija jau tiek salīdzināta ar Karību krīzi, Ārpolitikas Institūta eksperts Māris Bukovskis pauž viedokli, ka NATO valstu iedzīvotāji var gulēt mierīgi.

Tomēr notiekošais ietekmē iedzīvotāju noskaņojumu. Bažas par iespējamu saspīlējumu starptautiskajai pētījumu kompānijai Nielsen apliecinājuši 24% Igaunijas iedzīvotāju, 21% Lietuvas iedzīvotāju, bet Latvijā pat 32% aptaujāto.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl