Erdoans: Ceru, ka neviens nemēģinās apšaubīt vēlēšanu rezultātus

0 Komentāru
Erdoans: Ceru, ka neviens nemēģinās apšaubīt vēlēšanu rezultātus
Foto: AP / LETA

Turcijā noslēgušās prezidenta un parlamenta vēlēšanas, kurās pēc gandrīz visu balsu saskaitīšanas uzvarējis pašreizējais valsts līderis Redžeps Tajips Erdoans.

Pēc uzvaras Erdoans uzrunāja cilvēkus Stambulā, paziņojot, ka pirmie rezultāti liecinot par tautas uzticību viņam, pildot prezidenta pienākumus. Pēc jaunākajiem datiem Erdoans saņēmis nepilnus 53% balsu, tikai nedaudz pārvarot 50% slieksni, kas ļauj izvairīties no vēlēšanu otrās kārtas.

Redžeps Tajips Erdoans
Turcijas prezidents

No šā brīža prezidentam un parlamentam kopā ir jādara vairāk! Ir laiks atstāt pagātnē strīdus, konfliktus un aizvainojumus un strādāt mūsu valsts labā. Un, es ceru, ka neviens nemēģinās apšaubīt vēlēšanu rezultātus, tā kaitējot demokrātijai un slēpjot sevis paša izgāšanos!!!

Tomēr vēlēšanu centrālais temats ir konstitūcijas grozījumi, kas stājas spēkā līdz ar jauna valsts vadītāja ievēšanu. Turcija kļūs par izteikti prezidentālu valsti – tiks likvidēts premjera amats un prezidentam piešķirtas plašākas pilnvaras. Turpmāk prezidents vadīs valdību un lems par valsts budžetu.

0 Komentāru