Epidemiologs: Koronavīruss varētu inficēt aptuveni 60% pasaules iedzīvotāju, ja tas netiks pakļauts kontrolei

3 komentāri
Epidemiologs: Koronavīruss varētu inficēt aptuveni 60% pasaules iedzīvotāju, ja tas netiks pakļauts kontrolei
AP / SCANPIX

Pamatojoties uz līdzšinējo jaunā koronavīrusa “Covid-19” izplatības ātrumu, vīruss varētu inficēt aptuveni 60% pasaules iedzīvotāju, ja tas netiks pakļauts kontrolei, lēš Honkongas medicīnas aprūpes dienesta vadošais epidemiologs profesors Gabriels Leungs.

Kā ziņo “Business Insider”, epidemiologa aplēses balstītas, ņemot vērā līdzšinējo ātrumu, kādā vīruss izplatās. Vairākums ekspertu uzskata, ka katra inficētā persona nodod vīrusu tālāk aptuveni 2,5 citiem cilvēkiem. Tas nozīmē, ka vīruss uzbrūk ar 60–80% ātrumu.

Savas bažas Leungs paudis Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rīkotajā konferencē Ženēvā, kur zinātnieki diskutē par vīrusa izcelsmi. Intervijā ar “The Guardian” epidemiologs norādījis, ka viņa prioritāte PVO sanāksmē ir aicināt steidzami novērtēt, kādi pasākumi saistībā ar vīrusa izplatības ierobežošanu Ķīnā līdz šim ir darbojušies, un vai tie būtu jāpiemēro arī citām vīrusa skartajām valstīm.

“Šis koronavīruss pēc tā mēroga un ātruma ir pārāk liela problēma, lai to varētu atrisināt viena komanda. Mums ir jāiegūst skaidrs priekšstats par inficēšanos, lai informētu par lēmumiem, kas ietekmē simtiem miljonu cilvēku dzīvības,” piebilda Leungs.

Pašreiz pret jauno koronavīrusu nav vakcīnas vai specifiskas ārstēšanas.

Tikmēr PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss  paziņojis, ka koronavīrusa infekcijas tempi ārpus Ķīnas varētu paātrināties, piebilstot, ka līdzšinējais salīdzinoši nelielais saslimušo gadījumu skaits varētu būt “aisberga redzamā daļa”.

Lasi vēl PVO: Jaunais koronavīruss ir ”ļoti nopietns drauds” pasaulei

Savukārt Londonas Higiēnas un tropiskas medicīnas skolas pētnieki nesen aplēsuši, ka koronavīruss savu augstāko punktu varētu sasniegt februāra vidū, inficējot aptuveni 500 000 cilvēku Uhaņas pilsētā Ķīnā, kas tiek uzskatīta par koronavīrusa epicentru.

Leungs iepriekš paudis, ka zinātniekiem ir jātiek galā ar “klīnisko aisbergu” vai neatklāto gadījum skaitu. Pēc viņa sacītā, daļa koronavīrusa pacientu ziņojuši, ka viņiem bijuši tikai viegli simptomi vai arī tie nav izpaudušies līdz pat divām nedēļām.

“Ārpus uzmanības ir daļa cilvēku, kuri ir viegli inficēti ar nelieliem simptomiem vai bez tiem, un par kuriem neviens nezina, ka viņi ir inficēti,” norāda Leungs.

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa “Covid-19” uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 1113 pēc 97 jaunu nāves gadījumu reģistrēšanas, trešdien paziņoja Nacionālā veselības komisija.

Hubei provincē, kur decembrī sākās šī vīrusa uzliesmojums, pēdējās diennakts laikā apstiprināti 94 jauni nāves gadījumi un 1638 jauni inficēšanās gadījumi, bet visā Ķīnā – 2015 jauni inficēšanās gadījumi.

Visā Ķīnā tagad ir apstiprināti 44 653 koronavīrusa infekcijas gadījumi.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) otrdien paziņoja, ka 31.decembrī Ķīnā pirmo reizi konstatētā jaunā koronavīrusa oficiālais nosaukums būs “Covid-19”.

“Mums tagad ir vārds jaunajai slimībai, un tas ir “Covid-19″,” žurnālistiem Ženēvā pavēstīja PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss, piebilstot, ka “co” apzīmē “korona”, “vi” – “vīruss”, bet “d” – “slimība” (no angļu “disease”).

Jaunā vīrusa uzliesmojums sākās decembrī savvaļas dzīvnieku tirgū Hubei provinces administratīvajā centrā Uhaņas pilsētā.

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

3 komentāri