EP vēršas pret teroristiem – kriminalizē teroraktu plānošanu un stingrāk kontrolē ES ārējās robežas

0 Komentāru

Aizvadītie divi gadi Eiropā pagājuši terorisma draudu ēnā. Reaģējot uz asiņainajiem Parīzes un Briseles uzbrukumiem, Eiropas Parlamentā (EP) nepārtraukti apstiprina jaunus pasākumus, lai eiropieši varētu justies drošāk. Šonedēļ atbalstīta regula, kas par kriminālnoziegumu pasludina arī gatavošanos teroraktiem, turklāt tā paredz ieviest stingrāku ceļotāju kontroli uz ārējām robežām.

Cīņa pret terorismu nu reiz ir jautājums, kurā visas politiskās grupas spēj vienoties. Kā nekā tieši bailes no uzbrukumiem līdz ar bēgļu pieplūdumu ir tēmas, kas šobrīd visvairāk satrauc visus eiropiešus, tāpēc neviens neuzņemtos stāties pretī centieniem terorismu apkarot. Diskusijas vien ir par pareizajiem instrumentiem.

Vēl dienā pirms balsojuma tieši par drošību atbildīgais komisārs Džūlians Kings atgādināja, cik ievainojama ir Savienība, ja kaut viena dalībvalsts rada caurumu sistēmā.

Džūlians Kings, Eiropas komisārs Drošības savienības jautājumos:

Direktīvai ir potenciāls ko tiešām būtiski mainīt. Dažas dalībvalstis jau ir kriminalizējušas ceļošanu uz kaujas zonām un teroristu atbalstīšanu, taču tas diemžēl nav izdarīts visās dalībvalstīs. Un mēs esam tikai tik spēcīgi, cik mūsu vājākais posms.

Lai arī “vājākais posms” būtu gana stiprs, Eiropas Parlaments šonedēļ lēmis, ka krimināli sodāms ir ne tikai pats terorakts, bet arī tā plānošana – pat ja noziegums līdz galam tomēr nav īstenots.

Tāpat nolemts, ka, iebraucot vai izbraucot no Eiropas Savienības, visi – arī paši eiropieši – tiks pārbaudīti datubāzēs, kuras glabās informāciju pat par to, ja kādreiz būsiet pazaudējis pasi.

Oponenti satraucas, ka šādi tiek pārkāpta cilvēku datu aizsardzība, taču uzvarēja to viedoklis, kuri uzskata, – ja jāizvēlas starp privātumu un drošību, drošībai jāuzvar. Tiek lēsts, ka 5000 Eiropas Savienības (ES) pilsoņu varētu būt iesaistīti teroristiskās organizācijās, kas vien jau burtiski kliedz pēc nepieciešamības valstīm vairāk sadarboties, lai viņus sazīmētu.

Likumdošanas process Eiropā ir smagnējs. Ierosinājumu grozīt Šengenas Robežu kodeksu Eiropas Komisija (EK) prezentēja jau vairāk nekā pirms gada. Tagad tas beidzot atbalstīts EP.

Seko saitei, lai uzzinātu, ko EP darījis terorisma apkarošanā!

0 Komentāru