EP prezidents Martins Šulcs varētu sacensties ar Angelu Merkeli Vācijas vēlēšanās

Pievienot komentāru
EP prezidents Martins Šulcs varētu sacensties ar Angelu Merkeli Vācijas vēlēšanās
FOTO: SCANPIX

Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Martins Šulcs paziņojis, ka pametīs Eiropas institūcijas, lai atgrieztos Vācijas iekšpolitikā. Pašreizējais Vācijas otras populārākās – Sociāldemokrātu partijas – līderis ir Zigmārs Gabriels, kurš konservatīvās Angelas Merkeles valdībā ieņem ekonomikas ministra amatu.

Tomēr vairums analītiķu uzskata, ka Gabriels kā Kanclera amata kandidāts neradītu lielus draudus Merkeles pārvēlēšanai. Arī Šulcs ir sociāldemokrāts, tādēļ līdz ar paziņojumu par atgriešanos Vācijas iekšpolitikā sākušās spekulācijas, ka tieši viņš varētu kļūt par savas partijas kandidātu kanclera amatam.

Martins Šulcs, EP prezidents

Nākamgad es kandidēšu Bundestāga vēlēšanās kā sociāldemokrātu saraksta pirmais numurs Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē. Tagad es par Eiropas projekta nākotni turpināšu cīnīties nacionālajā līmenī, bet mana uzticība Eiropas vērtībām paliek tikpat nelokāma kā līdz šim.

Oficiāli savu kandidātu kanclera amatam sociāldemokrāti gan izvirzīs tikai janvārī. Vācijas parlamenta vēlēšanas ieplānotas 2017. gada rudenī.

Par spīti labējo populistu popularitātes pieaugumam, kristīgie demokrāti un to līdere Angela Merkele joprojām tiek uzskatīti par galvenajiem favorītiem uz uzvaru. Pārvēlēšanas gadījumā tas Merkelei būs jau ceturtais termiņš kanclera amatā pēc kārtas.

Lasi vēl