EP grasās iebilst pret ES naudas došanu dalībvalstīm, kurās pārkāpj tiesiskumu

2 komentāri
EP grasās iebilst pret ES naudas došanu dalībvalstīm, kurās pārkāpj tiesiskumu
EPA / SCANPIX

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti varētu iebilst pret Eiropas Savienības (ES) Padomes mēģinājumiem mīkstināt ierosināto mehānismu, kas mazinātu vai pārtrauktu ES līdzekļu plūsmu uz dalībvalstīm, kurās pārkāpj tiesiskumu.

Kā aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš, saistībā ar notiekošajām sarunām par ES daudzgadu budžetu un Atveseļošanas instrumentu EP deputāti varētu brīdināt dalībvalstis, ka EP nākamajam daudzgadu budžetam piekritīs tikai tad, ja tiks pieņemts konkrēts, spēcīgs mehānisms, kas ļautu samazināt vai pārtraukt ES finansējumu dalībvalstīm, kurās pārkāpj tiesiskuma principus.

Krastiņš norādīja, ka rezolūcijā pēc Padomes jūlija vienošanās par nākamo daudzgadu budžetu EP deputāti pauda nožēlu, ka Eiropadome ievērojami vājinājusi Eiropas Komisijas (EK) un EP centienus saistīt Daudzgadu finanšu shēmu un Atveseļošanas instrumentu ar tiesiskumu, pamattiesībām un demokrātiju.

ES Padome 30.septembrī vienojās par kopīgu nostāju, lai ar EP varētu sākt sarunas par tā dēvēto “tiesiskuma regulu”, par kuru EP savu nostāju pieņēma jau 2019.gada janvārī.

Pēc Krastiņa teiktā, debates ar EK un Padomes pārstāvjiem notiks piektdien, 9.oktobrī.