EP deputāti Strasbūrā pulcējas uz pēdējo sesiju pirms vēlēšanām

0 Komentāru

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Strasbūrā šobrīd pulcējas uz pēdējo šā sasaukuma sesiju. Nākamajā sēdē jau piedalīsies tie deputāti, kuri izcīnīs šo iespēju gaidāmajās Eiroparlamenta vēlēšanās.

EP sesija Strasbūrā ilgs līdz ceturtdienai, 18. aprīli, un tā būs pēdējā pašreizējā sasaukuma deputātiem. Jau pēc nedaudz vairāk kā mēneša – 25. maijā tiks ievēlēti jaunie deputāti, kas darbu sāks 1.jūlijā.

Pagaidām gan vēl nav skaidrs, cik valstu blokā turpmāk būs, jo “Brexit” jautājums aizvien nav atrisināts. Brisele piekritusi izstāšanās sarunas pagarināt, tomēr politiķi Londonā tā arī nav spējuši rast kopsaucēju par izstāšanās nosacījumiem. Faktiski tuvāko dienu laikā izšķirsies, vai “Brexit” notiks pirms EP vēlēšanām. Ja vēlāk, tad arī britiem būs jādodas izraudzīties savus priekšstāvjus darbam Eiropā. “Brexit” jautājums tāpēc ir viens no centrālajiem arī šonedēļ šeit Strasbūrā.

Savukārt Latvijai nozīmīga solās būt trešdiena, jo debatēs par Eiropas Savienības nākotni piedalīsies Ministru prezidentu Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), kurš pats teju 10 gadus bija EP deputāts. Eiroparlamenta deputātu debates kopā ar kādu no valstu vai valdību vadītājiem jau kļuvusi par tradīciju un sagaidāms, ka pēc tām Kariņam kopā ar EP priekšsēdētāju Antonio Tajāni būs kopīga preses konference.

Vēl viens jautājums, kas noteikti būs mediju uzmanībā, ir Eiropas ārējo robežu kontroles stiprināšana. Trešdien paredzēts balsojums par pastāvīga robežsargu korpusa izveidi ar 10 000 darbinieku.

Savukārt ES iekšienē turpmāk vēl vairāk aizsargās patērētājus – plānots pieņemt noteikumus par negodīgas un maldinošas komercprakses izskaušanu, kas tostarp liegs zem vienādas etiķetes slēpt atšķirīgas kvalitātes preces un produktus.

0 Komentāru