EP deputāti plāno atbalstīt ES pilsoņu vēlmi pārtraukt dzīvnieku audzēšanu sprostos

1 komentārs
EP deputāti plāno atbalstīt ES pilsoņu vēlmi pārtraukt dzīvnieku audzēšanu sprostos
IEVA ČĪKA, LETA

Reaģējot uz Eiropas pilsoņu iniciatīvu “End the Cage Age” jeb “Izbeigt sprostu laikmetu”, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti 10.jūnijā balsos par rezolūciju, kurā prasīs pakāpeniski pārtraukt dzīvnieku audzēšanu sprostos.

Kā aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš, rezolūcijas projektā Eiropas Komisija (EK) tiek aicināta nākt klajā ar tiesību aktu priekšlikumiem, lai līdz 2027.gadam Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecībā pēc iespējas aizliegtu dzīvnieku audzēšanu sprostos, nosakot atbilstošu pārejas posmu un veicot zinātnisku ietekmes novērtējumu. Sprostu pakāpeniska aizliegšana jāveic atšķirīgi katrai dzīvnieku sugai, ņemot vērā to īpašās iezīmes.

Pirms likumdošanas izmaiņām ir jāsniedz pienācīgs atbalsts lauksaimniekiem un lopkopjiem, tostarp atbilstošas konsultācijas un apmācība, stimuli un finanšu programmas, deputāti saka teksta projektā. EP deputāti plānojuši arī prasīt, lai dzīvnieku izcelsmes produktiem, kas tiek importēti ES, pieprasītu ražoti ievērojot ES tiesību aktus, tostarp arī lauksaimniecības sistēmu bez sprostiem izmantošanu.

Eiropas pilsoņu iniciatīva “Izbeigt sprostu laikmetu” tika reģistrēta EK 2018.gada 5.septembrī. Līdz tās iesniegšanai tika savākti gandrīz 1,4 miljoni parakstu no visām ES dalībvalstīm. Iniciatīva 15.aprīlī tika apspriesta EP Lauksaimniecības komitejā, piedaloties rīkotājiem, komisāriem un citu ES struktūru pārstāvjiem.

1 komentārs