Komentāri
EP deputāti aicina uz laiku iesaldēt iestāšanās sarunas ar Turciju, līdz tā aptur represijas
FOTO: LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti vēlas uz laiku iesaldēt sarunas ar Turciju par tās pievienošanos Eiropas Savienībai. Ceturtdien atbalstītajā rezolūcijā EP deputāti norāda, ka jebkurā gadījumā Turcijai jāpaliek cieši saistītai ar ES. Viņi arī apņemas pārskatīt savu nostāju, kad “nesamērīgie, represīvie pasākumi”, kas pieņemti ārkārtas stāvokļa laikā Turcijā, tiks atcelti.

“Turcija ir nozīmīgs ES partneris,” akcentē EP deputāti. “Tomēr politiskajai gribai sadarboties ir jābūt abpusējai (..). Turcija neizrāda šādu politisko gribu, jo valdības rīcība Turciju vēl vairāk attālina no virzības uz Eiropu,” viņi piebilst.

Sarunu pagaidu apturēšana nozīmētu, ka pašreizējās sarunas tiek iesaldētas, netiek atvērtas jaunas sarunu sadaļas un netiek īstenotas nekādas jaunas iniciatīvas saistībā ar Turcijas ES sarunu programmu.

Sarkanā līnija, kuru nedrīkst šķērsot, – nāvessods

Ja Turcijas valdība atjauno nāvessodu, tas novestu pie tā, ka pievienošanās process būtu oficiāli jāaptur, norāda EP deputāti, papildinot, ka “nāvessoda vienprātīga noraidīšana ir būtisks Eiropas Savienības acquis elements”.

EP deputāti stingri nosoda Turcijas valdības pieņemtos “nesamērīgos represīvos pasākumus” pēc 2016. gada jūlijā notikušā puča mēģinājuma. Tie “pārkāpj pamattiesības un pamatbrīvības, kas ir aizsargātas ar Turcijas konstitūciju,” norāda deputāti.

Lasi vēl