EP apstiprina atbalstu cīņā ar Covid-19; Latvija saņems aptuveni 1,18 miljonus eiro

1 komentārs
EP apstiprina atbalstu cīņā ar Covid-19; Latvija saņems aptuveni 1,18 miljonus eiro
SIPA/SCANPIX

Eiropas Padome (EP) apstiprina atbalstu Latvijai un vēl 19 valstīm cīņā ar Covid-19, Skaties.lv informēja Eiropas Parlamenta preses sekretārs Jānis Krastiņš.

Kopā divdesmit valstīm piešķirti vairāk nekā 397 miljoni eiro, no kuriem Latvija saņems aptuveni 1,18 miljonus eiro cīņai pret Covid-19.

Apstiprinot atbalstu, EP deputāti aicināja Eiropas Komisiju vienkāršot Eiropas Savienības (ES) Solidaritātes fonda līdzekļu izmaksu, lai tas ļautu ātrāk reaģēt uz dabas katastrofām.

Otrdien, 18.maijā Eiropa Parlaments vienojās mobilizēt 397,5 miljonus eiro no Eiropas Savienības Solidaritātes fonda (ESSF), lai palīdzētu 17 dalībvalstīm un trim kandidātvalstīm aizsargāt sabiedrības veselību pret Covid-19.

Saņēmēju vidū ir Latvija, Austrija, Beļģija, Horvātija, Čehija, Igaunija, Francija, Vācija, Grieķija, Ungārija, Īrija, Itālija, Lietuva, Luksemburga, Portugāle, Rumānija, Spānija, kā arī kandidātvalstis Albānija, Melnkalne un Serbija. Papildu informāciju un atbalsta sadalījumu katrai valstij skatīt ziņojumā (to pieņēma ar 675 balsīm par, astoņām pret un 13 atturoties).

Papildu 86,7 miljonus piešķirs arī Grieķijai un Francijai saistībā ar dabas katastrofām, kas abas valstīm piemeklēja 2020. gada otrajā pusgadā.

Otrdien EP deputāti pieņēma arī rezolūciju, kurā uzsver, ka klimata pārmaiņu pieaugošā ietekme un dabas katastrofu pastiprināšanās padara Eiropas valstis arvien neaizsargātākas. Viņi uzskata, ka ES vajadzētu vienkāršot un paātrināt palīdzības piešķiršanu reģioniem, kurus skārušas šīs katastrofas.

Rezolūciju EP deputāti pieņēma ar 668 balsīm par, 10 pret un 18 atturoties.

Eiropas Savienības Solidaritātes fonds tika izveidots pēc spēcīgajiem plūdiem Centrāleiropā 2002. gadā, lai sniegtu finansiālu palīdzību dalībvalstīm un kandidātvalstīm lielu dabas katastrofu gadījumā. Kopš tā laika ESSF ir piešķīris aptuveni 6,6 miljardus eiro palīdzībai aptuveni 100 dabas katastrofās, 23 dalībvalstīm un vienā kandidātvalstij.

Saistībā ar Covid-19 pandēmiju 2020. gada martā fonda darbības joma tika paplašināta, iekļaujot plašas sabiedrības veselības ārkārtas situācijas.

1 komentārs