EP aicina Krieviju atbrīvot nelikumīgi aizturētos Ukrainas pilsoņus

1 komentārs
EP aicina Krieviju atbrīvot nelikumīgi aizturētos Ukrainas pilsoņus
TASS/SCANPIX

Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien, 18. jūlijā, pieņēmuši rezolūciju, kurā aicina Krieviju bez nosacījumiem atbrīvot visus nelikumīgi un patvaļīgi aizturētos Ukrainas pilsoņus kā Krievijā, tā okupētajās Ukrainas teritorijās, aģentūru LETA informēja Eiropas Parlamenta Preses dienestā.

Kā atzīmē EP, starp aizturētajiem ir Krimas tatāri, 10. jūlija miermīlīgās demonstrācijas Sarkanajā laukumā dalībnieki, politisku iemeslu dēļ ieslodzītie, kā arī 24 Ukrainas militārās flotes jūrnieki, kurus aizturēja pagājušā gada 25. novembrī netālu no Kerčas šauruma.

Deputāti arī pieprasa Krievijas varas iestādēm nekavējoties pārtraukt jebkādu vēršanos pret vides aktīvistiem, tostarp Aleksandru Koroļevu un organizāciju “Ekozaschita!”, un cilvēktiesību aizstāvjiem un ļaut viņiem netraucēti veikt savu darbu.

Rezolūcija tika pieņemta ar 458 balsīm pret 80, 89 deputātiem atturoties, aģentūru LETA informēja EP Preses dienests.

Kā par šo rezolūciju nobalsoja Latvijas deputāti, pašlaik nav redzams, jo, kā skaidroja EP birojā, šoreiz katra deputāta balsojums netika fiksēts – sākotnēji bija paredzēts balsot, paceļot rokas, un elektroniskais balsojums tika noteikts tikai rezultāta pārbaudei.