EP aicina izmantot militārus līdzekļus Ebolas vīrusa ierobežošanai

Komentāri
EP aicina izmantot militārus līdzekļus Ebolas vīrusa ierobežošanai
FOTO: SCANPIX

Starptautiskajai sabiedrībai ir jārīkojas efektīvāk, jo Ebolas vīrusa uzliesmojums apdraud visas pasaules drošību, par to paziņojuši Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien, 18.septembrī, pieņemtajā rezolūcijā.

Vīrusa skartajās valstīs notiek sociāls un ekonomisks sabrukums, tāpēc jāapsver arī militāro resursu izmantošana, rīkojoties ANO virsvadībā, viņi norāda.

Pacientu izolēšanai un ārstēšanai steidzami ir vajadzīgs ne vien finansējums, bet arī resursi, kas nodrošina rīcībspēju, tostarp kvalificēti cilvēkresursi un loģistikas materiāli. EP aicina apsvērt iespēju ANO ģenerālsekretāra vadībā izmantot militāros un civilās aizsardzības līdzekļus.

Ebolas vīrusa skartās valstis jau cieš no pārtikas un ūdens trūkuma un ekonomiskā sabrukuma, ko izraisījusi tirdzniecības, komerciālo lidojumu un ražas novākšanas darbu pārtraukšana pēc epidēmijas uzliesmojuma. Tas izraisījis arī sociālos nemierus, bēgšanu, haosu, kas tikai veicina vīrusa izplatīšanos.

Parlaments aicina dalībvalstis koordinēt lidojumus un izveidot īpašus gaisa tiltus, lai uz vīrusa skartajām valstīm un izveidot visaptverošu rīcības plānu, jo “Ebolas vīrusa izraisītā krīze ir kļuvusi par sarežģītu politisku, drošības, ekonomisku un sociālu problēmu kopumu”.

Kopš Ebolas vīrusa uzliesmojums tika oficiāli pasludināts 2014.gada 22.martā Gvinejā, tas izplatījies uz četrām citām valstīm (Libēriju, Nigēriju, Sjerraleoni un Senegālu), inficējot gandrīz 4000 cilvēku un prasot vairāk nekā 2400 cilvēku dzīvības.

Pasaules Veselības organizācija lēš, ka nākamo 3 mēnešu laikā slimnieku skaits varētu pārsniegt 20 000.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl