Komentāri
Emocionāli foto: bēgļu bērnu Ziemassvētki Francijas ostas pilsētā Kalē
FOTO: SCANPIX

Francijas ostas pilsēta Kalē kļuvusi par vienu no simboliem pašreizējai Eiropas bēgļu krīzei. Patvēruma meklētāju nometnē dzīvo aptuveni 1500 bēgļu. Viņi mitinās teltīs, dzīves apstākļi tur ir neapskaužami, tādos arī aizvadīti Ziemassvētki. 

Par spīti dzīves apstākļiem, bērnu acīs redzams smaids. Kamēr citi bērni rotā eglītes un atver ilgi gaidītās dāvanas, patvēruma meklētāju bērni rotaļājas, lēkājot pa peļķēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kalē patvēruma meklētāju nometnē uzturas galvenokārt bēgļi no Afganistānas, Sīrijas un Irākas.

Jau vēstīts, ka Eiropā šogad ieradušies jau vairāk nekā viens miljons bēgļu, bet vēl 3600 patvēruma meklētāju ceļā uz Eiropu miruši, liecina jaunākā ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas publiskotā informācija.

Saspringtākā situācija izveidojusies Grieķijā un Itālijā, kur ikdienas, šķērsojot Vidusjūru, ierodas tūkstošiem patvēruma meklētāju.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl