Emocionāli! Eagles of Death Metal izstāsta visu, kas notika šaušalīgajā teroristu uzbrukumā viņu koncertā Parīzē

0 Komentāru
Emocionāli! Eagles of Death Metal izstāsta visu, kas notika šaušalīgajā teroristu uzbrukumā viņu koncertā Parīzē
Foto: Ekrānuzņēmus

Amerikāņu rokgrupa Eagles of Death Metal sniegusi pirmo interviju kopš traģiskajiem 13. novembra teroraktiem Parīzē, kad viņu uzstāšanās laikā koncertzālē Bataclan iebruka teroristi, nogalinot 90 skatītājus.

Eagles of Death Metal dalībnieki stāsta, ka pirmajā brīdī, izdzirdot teroristu šāvienus, zālē iestājies apjukums. “Mēs nesapratām, vai viņi mērķē uz mums un kas vispār notiek. Kāds no tūres personāla puišiem redzēja, ka vienam no šāvējiem beidzas munīcija un viņš sniedzas pēc jaunas aptveres. Tajā brīdī viņš sacīja, lai bēgam,” atceras grupas ģitārists Edens Galindo.

Video no koncerta

Viens no mūziķiem, basģitārists Mets Makdžankinss, sākoties panikai, kopā ar citiem koncerta apmeklētājiem tika iesprostots skatuves otrā pusē esošajā blakustelpā, no kuras izejas nebija: “Šaušana turpinājās 10-15 minūtes bez apstājas. Tad tā izbeidzās, un mūs pārņēma atvieglojums, taču tad atkal sākās no jauna. Pēc tam bija dzirdama eksplozija, kas satricināja visu telpu un, iespējams, arī visu ēku.”

Bojāgājušo piemiņas brīdis pie Bataclan koncertzāles

Teroristu iebrukumu koncertzālē visātrāk saskatīja bundzinieks Džulians Dorio: “Mēs esam skaļa rokgrupa un to jaudu, kas koncertā nāk no skatuves, ir grūti pārspēt. Taču sākuma šāvieni bija tik spēcīgi, ka es uzreiz sapratu, ka kaut kas nav kārtībā. [..] Biju aizslēpies aiz bungām un paskatījos uz apkārt notiekošo. Tas bija brīdis, kad šaušana atsākās. Ieraudzīju divus vīriešus, un tā bija visšausmīgākā lieta, ko esmu redzējis – viņi vienkārši neatlaidīgi turpināja šaut uz publiku.”

Bundzinieks pameta skatuvi reizē ar diviem pārējiem grupas dalībniekiem. Viens no viņiem – vokālists Džesī Hjūzs – devās meklēt savu draudzeni: “Es nemanīju viņu skatuves malā un uzskrēju augšā uz ģērbtuvi, taču viņas tur nebija. Tad atvēru gaiteņa durvis un ieraudzīju šāvēju. Viņš pagriezās un izdarīja šāvienu, kas trāpīja durvju rāmī.”

Tajā brīdī Hjūzs kopā ar citiem koncerta apmeklētājiem, kas izmisīgi meklēja izeju no ēkas, metās bēgt un dažus mirkļus vēlāk atrada arī savu draudzeni. Tomēr panikā esošie cilvēki, kuri acīmredzami nezināja ko iesākt, stāvēja uz vietas, tāpēc kopā ar pārējiem grupas dalībniekiem viņiem nācies koncerta apmeklētājus izdzīt no zāles.

Jau ziņots, ka 13. novembra vakarā vairākās vietās Parīze notika koordinēti teroristu-pašnāvnieku uzbrukumi. Asiņainajos notikumos bojā gājuši 130 cilvēki, bet vairāk nekā 350 cilvēku tikuši ievainoti. Atbildību par masu slepkavībām uzņēmies teroristu grupējums Daesh (Islāma valsts).

Skaties video:

0 Komentāru