“Elle zemes virsū!” Kaliforniju posta pamatīgs ugunsgrēks

Pievienot komentāru
“Elle zemes virsū!” Kaliforniju posta pamatīgs ugunsgrēks
Ugunsdzēsēji ir ierobežojuši šo ugunsgrēku tikai par 5%, un ir gaidāms, ka turpinās pūst brāzmainie vēji, kas veicinājuši tā izplatīšanos. (EPA/AP/AFP/REUTERS/LETA)

Kalifornijas štatā ASV plosās savvaļas ugunsgrēks. Vienā no tiem štata dienvidu daļā ir nodegušas vismaz 439 ēkas uz ziemeļaustrumiem no Losandželosas, paziņojušas amatpersonas.

Spēcīgu vēju izplatītajā ugunsgrēkā ir izdegusi 466 kvadrātkilometru liela teritorija Venturas apgabalā, kurš plešas no kalnu mežiem līdz Klusajam okeānam.

Ugunsdzēsēji ir ierobežojuši šo ugunsgrēku tikai par 5%, un ir gaidāms, ka turpinās pūst brāzmainie vēji, kas veicinājuši tā izplatīšanos.

Ugunsgrēks vēl arvien apdraud tūkstošiem mājokļu, un viena tā mēle turpina virzīties uz Santabarbaras, Karpinterijas un Montesito virzienā.

Šis ir lielākais un postošākais ugunsgrēks Kalifornijas dienvidos. Citā ugunsgrēkā, kas ceturtdien izcēlās Sandjego apgabalā, jau ir guvuši apdegumus divi cilvēki un ir iznīcināti vismaz 20 mājokļi.

Savvaļas ugunsgrēkos Kalifornijā ir gājis bojā vismaz viens cilvēks, kura neidentificētais līķis tika atrasts ceturtdien Venturas apgabalā.