Ekvadoras pilsētā Covid-19 krīzes dēļ sāk trūkt zārku

Pievienot komentāru
Ekvadoras pilsētā Covid-19 krīzes dēļ sāk trūkt zārku
REUTERS / SCANPIX

Ekvadorā pieaugot nāves gadījumu skaitam, kas ir saistīti ar Covid-19, valsts otrā lielākajā pilsētā Gvajakilā sāk trūkt zārku, un vietējie iedzīvotāji spiesti aizgājējus guldīt kartona šķirstos, svētdien pavēstīja varasiestādes.

No vietējiem ražotājiem dāvinājumā saņemts 1000 presētā kartona šķirstu, kas nodoti divām kapsētām.

Tas darīts tāpēc, lai spētu nodrošināt radušās vajadzības, skaidroja domes pārstāvis sakariem ar presi. “Pilsētā vai nu zārku nav, vai arī tie ir ārkārtīgi dārgi.”

Vairāk par tematu: Pasaulē Covid-19 upuru skaits pārsniedz 70 000; Eiropā – 50 000

Pilsētā lētākie zārki šobrīd iegādājami par aptuveni 400 eiro.

Pilsētā noteikta 15 stundu komandantstunda, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc aptrūkušies zārku izgatavošanai nepieciešamie kokmateriāli un metāla detaļas, skaidroja vairāku apbedīšanas biroju īpašnieks Santjago Olivaress.

Pandēmijas smagi skartajā Latīņamerikas pilsētā līķi dažkārt pamesti guļam ielās, redzams video, kas pagājušajā nedēļā bija publicēti sociālajos tīklos.

Valdība norīkoja armiju, lai tā no pilsētas ielām un namiem aizved 150 līķus, jo apbedīšanas biroju darbinieki nespēja tikt galā ar lielo darba apjomu.

Kartona zārki būs “ļoti noderīgi, lai cienīgi apglabātu cilvēkus, kas no dzīves aizgājuši šajā veselības jomas ārkārtas situācijā”, apliecināja Gvajakilas mēra birojs.

Ekvadorā oficiāli apstiprināti 3646 inficēšanās gadījumi ar Covid-19, miruši 180 ar Covid-19 sasirguši cilvēki, vairums Gvajasas provincē un tās lielākajā pilsētā Gvajakilā.