Eksperts brīdina: Ar koronavīrusu varētu inficēties divas trešdaļas pasaules iedzīvotāju

17 komentāri
Eksperts brīdina: Ar koronavīrusu varētu inficēties divas trešdaļas pasaules iedzīvotāju
SIPA / SCANPIX

Vismaz trešdaļai pasaules iedzīvotāju pastāv risks inficēties ar jauno koronavīrusu “Covid-19”, bet pavisam ar to varētu inficēties divas trešdaļas iedzīvotāju, paziņojis Pasaules Veselības organizācijas (PVO) eksperts, Floridas universitātes infekcijas slimību statistikas centra līdzpriekšsēdētājs Aira Londžini, vēsta aģentūra “Bloomberg”.

Pēc viņa teiktā, karantīnas var tikai palēnināt, bet ne apturēt vīrusa izplatību, jo tam izdevies izkļūt ārpus Ķīnas vēl pirms šo ierobežojošo pasākumu ieviešanas.

Savas aplēses Londžini balsta uz pieņēmumu, ka katrs ar koronavīrusu saslimušais cilvēks nodod to diviem vai trim cilvēkiem, kas var novest pie tā, ka inficēsies divas trešdaļas planētas iedzīvotāju. Izsekot līdzi slimības izplatībai ir īpaši grūti eksprestestu trūkuma dēļ, kā arī tāpēc, ka daļai infekcijas nesēju simptomi ir neizteiktā formā.

Savukārt Londonas Impērijas koledžas pētnieks Nils Fērgusons aprēķinājis, ka Ķīnā vien ar jauno vīrusu var inficēties līdz 50 000 cilvēku dienā.

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa “Covid-19” uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 1483 pēc 116 jaunu nāves gadījumu reģistrēšanas uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē, piektdien paziņoja Hubei provinces veselības komisija.

Hubei provincē, kur decembrī sākās šī vīrusa uzliesmojums, pēdējās diennakts laikā apstiprināti arī 4823 jauni inficēšanās gadījumi. Salīdzinājumā ar iepriekšējo diennakti nāves un inficēšanās gadījumu skaita pieaugums ir samazinājies.

Visā Ķīnā tagad ir apstiprināti vairāk nekā 64 600 koronavīrusa infekcijas gadījumu.

Amatpersonas Hubei provincē iepriekš bija paziņojušas, ka paplašina “Covid-19″ gadījumu definīciju, uzskaitot arī cilvēkus, kuriem ”klīniski diagnosticēts” šis vīruss, nevis tikai tos, kuriem šis vīruss ir apstiprināts laboratorijas testos.

17 komentāri