Komentāri

Pēc Vidusjūrā notikušās traģēdijas Brisele arvien vairāk spiesta ieklausīties dienvidvalstu lūgumos pēc palīdzības cīņā ar pieaugošo bēgļu plūsmu. Nevalstiskās organizācijas novērtējušas, ka bojāgājušo imigrantu skaits šogad pieaudzis 30 reizes. Lai arī Eiropas Komisija (EK) nule kā nākusi klajā ar desmit soļu plānu krīzes risināšanai, Grieķija jau norādījusi uz būtisku tā trūkumu – plānā netiek runāts par apdraudējumu Eiropas veselības sistēmai.

Aizvadītajā naktī Sicīlijas ostas pilsētā Katānijā ieradās katastrofā vienīgie izdzīvojušie – 28 bēgļi. Viņus sagaidīja krasta apsardzes un Sarkanā Krusta darbinieki ziediem un paciņām. Tikai pēc viņu liecībām būs iespējams noskaidrot, kas īsti notika naktī starp sestdienu un svētdienu uz zvejas kuģa pie Lībijas krastiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Liecībās minēto bojāgājušo skaits svārstās starp 800 un 850.

Tā ir jau kārtējā sēru vēsts no Vidusjūras, kas šoreiz likusi Eiropas galvenajam sēdeklim ieklausīties nopietnāk. Eiropas Komisija nākusi klajā ar desmit soļu plānu, kā risināt bēgļu krīzi – paplašinot gan kontroli, gan glābšanas operācijas jūrā.

Vienaldzīgus šis jautājums nav atstājis arī Eiropas veselības ministrus, kuri to šodien ārpus kārtas iekļāva neformālajās sarunās, tiekoties Rīgā.

Dienvidvalstis cenšas panākt, lai tā kļūtu par visas Eiropas problēmu, kam attiecīgi tiekot arī novirzīts finansējums. Taču Grieķija, kas arī ir viena no bēgļu galamērķiem, jau izteikusi kritiku Briseles plānam, kurā nav neviena punkta par apdraudējumu Eiropas veselības sistēmai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl