Eksperti: Klintones uzvaru var novērst tikai ļoti negaidīti pavērsieni

Komentāri
Eksperti: Klintones uzvaru var novērst tikai ļoti negaidīti pavērsieni
Reuters/Scanpix

Arī eksperti piekrīt, ka situācija pēc debatēm ir nokaitēta. Par abu kandidātu milzīgo personisko nepatiku simboliski liecināja arī tas, ka ne pirms, ne pēc pēdējām debatēm Donalds Tramps un Hilarija Klintone pat nesarokojās.

”Viņu pašu starpā šīs attiecības, protams, ir ļoti sliktas, un tur ļoti šī emocionalitāte ir sakāpināta, un es domāju, no abām pusēm tiek uzskatīts, ka tā ir bijusi netīra kampaņa vienam pret otru,” norāda ārpolitikas eksperts, Latvijas ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Politisko debašu sezona nav bijusi labvēlīga Donaldam Trampam. Šeit redzam atbalstu abiem kandidātiem pirms pirmajām debatēm 26. septembrī. Tajā brīdī Tramps bija cieši pietuvojies savai sāncensei Klintonei, atpaliekot no viņas tikai par diviem procentpunktiem.

Tomēr tagad, kad visas trīs debates ir notikušas, Klintones atrāviens ir ievērojams. Kā redzam, viņa ir priekšā Tampam par vairāk nekā sešiem procentpunktiem. Trampam trešās debates bija viena no pēdējām iespējām mainīt vēlēšanu dinamiku, tomēr, pēc ekspertu domām, viņš to nav izmantojis.

ASV politikas eksperts Mārtiņš Hiršs:

Ja skatāmies uz reitingiem, Trampa reitingi sāka krist jau pēc pirmajām debatēm, jo, ja salīdzina Klintoni ar Trampu, Klintone ir daudz prezidentālāka, viņa māk daudz labāk argumentēt, viņa runā par detalizētu piedāvājumu. Tramps ir vairāk par emocijām, par tādu nacionālistisku sentimentu, ka Amerika ir atkal jāpadara dižena.

Ārpolitikas eksperts, Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds:

Šī trešā diskusija Trampa izpildījumā patiesībā bija diezgan laba. Un var domāt, ja šādi viņš būtu izpildījies pirmās diskusijas laikā, vai tomēr tā dinamika, kas viņam bija par labu, vai tā tomēr nebūtu arī turpināta. Šoreiz ir par maz un par vēlu jau. Un, nenoliedzami, to ir ietekmējuši arī šie skandāli, īpaši Donalda Trampa izteikumi par sievietēm.

Eksperti norāda, ka pašlaik, visticamāk, zaudējumam gatavojas arī pats Tramps. Par to liecina tas, ka viņš pēdējo debašu laikā nesniedza skaidru atbildi uz jautājumu, vai viņš samierināsies vēlēšanu rezultātu, ja uzvaras laurus plūks Klintone.

ASV politikas eksperts Mārtiņš Hiršs:

Ja vien nenotiek kāda traģiska kļūda no Klintones puses vai kādi negaidīti pavērsieni, tur Trampa uzvara ir ļoti, ļoti mazticama. Šajās debatēs Tramps paziņoja, ka viņš viennozīmīgi nav gatavs pateikt, ka viņš pieņems vēlēšanu rezultātu. Un arī tas priekš ASV demokrātijas, kurai ir 200 gadu tradīcijas, neviens kandidāts neko tādu nav teicis..

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl