Eksperti: Jaunā Ziemeļkorejas bumba ir desmit reizes jaudīgāka par iepriekšējām kodolbumbām

2 komentāri
Eksperti: Jaunā Ziemeļkorejas bumba ir desmit reizes jaudīgāka par iepriekšējām kodolbumbām
AFP/LETA

Ziemeļkoreja paziņo par sekmīgu ūdeņraža bumbas izmēģinājumu. Spriežot pēc zemestrīces, kādu tas izraisīja, Ziemeļkoreja ir izmēģinājusi savu līdz šim spēcīgāko kodolbumbu. Tās rīcība izpelnījusies asu starptautisko nosodījumu.

Par ūdeņraža bumbas veiksmīgo izmēģinājumu paziņoja Ziemeļkorejas valsts televīzijas diktore. Viņa sacīja, ka izmēģinājums ir “izcila veiksme” un nozīmīgs solis ceļā uz lielo mērķi – kļūt par kodolvalsti.

Phenjanas ielās šīs ziņas izpelnījušās lielu sajūsmu.

Phenjana ziņo, ka izmēģināto bumbu ir iespējams uzstādīt uz starpkontinentālās ballistiskās raķetes. Tā spēj sasniegt arī Amerikas Savienoto Valstu teritoriju.

Ūdeņraža bumbas ir visjaudīgākās kodolbumbas un veido lielāko daļu pasaules kodolarsenāla.

ASV Ģeoloģijas dienests vēsta, ka izmēģinājuma izraisītās zemestrīces spēks sasniedza 6,3 balles. Tas ļauj secināt, ka Ziemeļkoreja ir izmēģinājusi kodolbumbu, kas ir 10 reižu spēcīgāka par tās iepriekš izmēģinātajiem kodolieročiem.

Šāds pavērsiens ir satraucis starptautisko sabiedrību. Dienvidkorejā šodien tika sasaukta Nacionālās drošības padomes ārkārtas sēde. Seula ir paziņojusi, ka uz kodolizmēģinājumu ir jāatbild ar visbargākajiem diplomātiskajiem pasākumiem, arī ieviest jaunas sankcijas. Par to tiks runāts ar Vašingtonu.

Nosodot Phenjanas  rīcību, ASV prezidents Donalds Tramps norādījis, ka Ziemeļkorejas “vārdi un rīcība turpina būt ļoti naidīga un bīstama Savienotajām Valstīm”.

Bet, Lielbritānijas ārlietu ministra Borisa Džonsona vērtējumā, jaunākais izmēģinājums liecina, ka var tikt sasniegts jauns draudu līmenis.

Ziemeļkoreju asi nosodījusi arī tās ciešākā sabiedrotā Ķīna, kas mudina Kima Čenuna režīmu izvairīties no “nepareizas” rīcības.

2 komentāri