2 komentāri
Eksperti: Jaunā Ziemeļkorejas bumba ir desmit reizes jaudīgāka par iepriekšējām kodolbumbām
AFP/LETA

Ziemeļkoreja paziņo par sekmīgu ūdeņraža bumbas izmēģinājumu. Spriežot pēc zemestrīces, kādu tas izraisīja, Ziemeļkoreja ir izmēģinājusi savu līdz šim spēcīgāko kodolbumbu. Tās rīcība izpelnījusies asu starptautisko nosodījumu.

Par ūdeņraža bumbas veiksmīgo izmēģinājumu paziņoja Ziemeļkorejas valsts televīzijas diktore. Viņa sacīja, ka izmēģinājums ir “izcila veiksme” un nozīmīgs solis ceļā uz lielo mērķi – kļūt par kodolvalsti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Phenjanas ielās šīs ziņas izpelnījušās lielu sajūsmu.

Phenjana ziņo, ka izmēģināto bumbu ir iespējams uzstādīt uz starpkontinentālās ballistiskās raķetes. Tā spēj sasniegt arī Amerikas Savienoto Valstu teritoriju.

Ūdeņraža bumbas ir visjaudīgākās kodolbumbas un veido lielāko daļu pasaules kodolarsenāla.

ASV Ģeoloģijas dienests vēsta, ka izmēģinājuma izraisītās zemestrīces spēks sasniedza 6,3 balles. Tas ļauj secināt, ka Ziemeļkoreja ir izmēģinājusi kodolbumbu, kas ir 10 reižu spēcīgāka par tās iepriekš izmēģinātajiem kodolieročiem.

Šāds pavērsiens ir satraucis starptautisko sabiedrību. Dienvidkorejā šodien tika sasaukta Nacionālās drošības padomes ārkārtas sēde. Seula ir paziņojusi, ka uz kodolizmēģinājumu ir jāatbild ar visbargākajiem diplomātiskajiem pasākumiem, arī ieviest jaunas sankcijas. Par to tiks runāts ar Vašingtonu.

Nosodot Phenjanas  rīcību, ASV prezidents Donalds Tramps norādījis, ka Ziemeļkorejas “vārdi un rīcība turpina būt ļoti naidīga un bīstama Savienotajām Valstīm”.

Bet, Lielbritānijas ārlietu ministra Borisa Džonsona vērtējumā, jaunākais izmēģinājums liecina, ka var tikt sasniegts jauns draudu līmenis.

Ziemeļkoreju asi nosodījusi arī tās ciešākā sabiedrotā Ķīna, kas mudina Kima Čenuna režīmu izvairīties no “nepareizas” rīcības.

TOP komentāri

  • Valentina Strazda
    0 0 0

    Valentina Strazda

    Nav par ko priecāties,Jo pastāv reāli draudi uzsākt kara darbību. Un diez vai tad jūs teiksiet " malači ".

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl