Eksperti apšauba Putina lielīšanos par “superieročiem”

4 komentāri

Rietumvalstu līderi domā, kā būtu jāreaģē uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina ceturtdien, 1. martā, paustajiem apgalvojumiem par Krievijas rīcībā it kā esošajiem jaunās paaudzes kodolieročiem.

Daudzi eksperti par Putina apgalvojumiem ir skeptiski. Visticamāk, daļa no viņa piesauktajiem superieročiem ir prototipi.

Ar kareivīgiem paziņojumiem par milzu sasniegumiem kodolieroču izstrādē Putins nāca klajā ceturtdien savā ikgadējā uzrunā par valsts stāvokli. Tostarp stāstot, ka radīts zemūdens drons, kas bruņots ar atomieročiem, kā arī ļoti ātra starpkontinentālā ballistiskā raķete, kurai nespēšot traucēt neviena aizsardzības sistēma.

Vladimirs Putins
Krievijas prezidents

Nevienam uz pasaules nav kas tāds. Varbūt kādu dienu parādīsies, bet līdz tam mēs būsim attīstījuši ko jaunu.

Stāstot par jaunajiem ieročiem, Putins demonstrēja arī iespaidīgus video. Cilvēki sociālajos tīklos gan par tiem uzjautrinās, uzskatot, ka patiesībā nekādu jaunu ieroču nav, ka tas ir tikai viņa priekšvēlēšanu kampaņas triks. Neticību par to, ka ieroči tiešām radīti pauž arī eksperti.

Boriss Zilbermanis
ASV Demokrātijas aizsardzības fonda pārstāvis

Tur bija grafiki, kas drīzāk līdzinājās videospēlei nevis kadri no īstām sistēmām, kas liecina, ka ļoti daudzas no tām ir tikai uz papīra.

Tikmēr vairāki mediji vēsta, ka demonstrētajā video vairāki kadri jau redzēti iepriekš, tostarp, slavinot starpkontinentālo ballistisko raķeti “Sarmat”, izmantoti kadri no 11 gadus vecas filmas. Žurnālisti arī noskaidrojuši, ka līdz šim nav noticis neviens veiksmīgs šīs raķetes izmēģinājums.

Boriss Zilbermanis
ASV Demokrātijas aizsardzības fonda pārstāvis

Viena videoklipa beigās parādījās raķete, kas dodas Havaju virzienā, tas nozīmē, ka atkal Krievija tiek salīdzināta ar ASV. Šoreiz sacensība kodolbruņošanās jomā notika izmantojot grafiskus attēlus un video.

Putina dižošanos ar kodolieročiem piektdien telefonsarunā apsprieda ASV un Vācijas līderiem – Donaldu Trampu un Angelu Merkeli, kas ir vienisprātis, – šāda Krievijas līdera rīcība kaitēs starptautiskajiem bruņojuma kontroles centieniem.

 

4 komentāri