Komentāri
Eksotiska un ekstrēma tradīcija! Taizemē fanātiķi, caurdurot vaigus, apliecina savu ticību
Foto: LETA/AFP

Taizemē, Puketas salā sācies ikgadējais daoistu Deviņu imperatoru dievu festivāls, kurš pārsteidz ar šokējošu tradīciju – reliģiskā festivāla fanātiķi savu ticību cenšas apliecināt, caurdurot vaigus un ievietojot tajos visdažādākos priekšmetus.

Visas nedēļas garumā  daudzviet Dienvidāzijā tiek atzīmēti Deviņu imperatoru dievu festivāls, un daudzas ķīniešu izcelsmes komūnas šo laiku cenšas pavadīt uzturā, lietojot tikai veģetāru pārtiku. Taču Puketas salā šis festivāls ieguvis daudz ekstrēmāku formu.  Festivāla dalībnieki, kā ik gadu, izmanto teju visu iespējamo, ko varētu ievietot vaigos – milzu riņķus, cirvjus un pat šautenes, par naglām un adatām nemaz nerunājot. Visu festivāla nedēļu šādā veidā fanātiķi cenšas apliecināt savu ticību un reliģisko piederību, un jo lielākām sāpēm sevi pakļauj festivāla dalībnieki, jo cienījamāk tas tiek novērtēts citu festivāla dalībnieku vidū.

Skaties.lv piedāvā apskatīt foto reportāžu no eksotiskā festivāla. Brīdinām, daži skati var šķist nepatīkami.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl