Ekskluzīvi no Parīzes: uzbrukuma vietā cilvēki nespēj valdīt asaras, jūtamas lielas skumjas

0 Komentāru
Ekskluzīvi no Parīzes: uzbrukuma vietā cilvēki nespēj valdīt asaras, jūtamas lielas skumjas
FOTO: Ilze Vēbere, TV3 Ziņas

”Tikko ierodoties Parīzē, pārņem izbrīns, ka nekas neliecina par piektdien notikušo traģēdiju. Lidostā ir pastiprināta pasu kontrole, bet citādi – dzīve rit mierīgi,” no Parīzes ziņo TV3 Ziņu žurnāliste Ilze Vēbere.

”Ielas ir cilvēku pilnas, kafejnīcas arī. Neskatoties uz policijas ieteikumiem nepulcēties, Republikas laukumā dzīvība kūsā. Tikai atnākot uz vienu no uzbrukuma vietām, kafejnīcu rajonu, var redzēt, ka valstī tomēr ir izsludinātas sēras – cilvēki nespēj valdīt asaras, jūtamas lielas skumjas,” no Parīzes ziņo TV3 Ziņu žurnāliste.

Aprunājoties ar vietējiem, viņi saka, ka tas ir pienākums nolikt uzbrukuma vietā ziedus un būt solidāriem. Franči bieži piemin savu revolūcijas lozungu: brīvība, vienlīdzība un brālība! Viņi vēlas teroristiem parādīt, ka no šīm vērtībām neatteiksies.

FOTO

Parīzes teroraktu upuru skaits sasniedzis 129, bet slimnīcās atrodas vēl vairāk nekā 350 ievainotie. 80 cilvēku stāvoklis ir kritisks, kas neizslēdz iespēju, ka bojāgājušo skaits pieaugs.

Atbildību par notikušo teroraktu Francijas galvaspilsētā Parīzē uzņēmies grupējums Islāma valsts.

”Astoņi brāļi, bruņoti ar sprāgstvielu jostām un triecienšautenēm,” veica ”svētīgo uzbrukumu krustnešu Francijai,” teikts teroristu paziņojumā.

Tikmēr policijai izdevies noskaidrot, ka dati, kas minēti pasē, kura tika atrasta pie viena no teroristiem, kas naktī uz sestdienu Francijas galvaspilsētā sarīkoja apšaudes, atbilst datiem, ko sniegusi persona, kas ieradās Serbijā bēgļa statusā.

”Pārbaude apstiprināja, ka dati atbilst 3. oktobrī Grieķijā identificētai personai,” ziņo amatpersonas.Šī konkrētā persona nav bijusi drošības dienestu vai Interpola meklēto teroristu sarakstā.

0 Komentāru