Ekskluzīvi no Parīzes: pilsēta pamazām atdzīvojas, taču cilvēki ir bailīgi

Komentāri
Ekskluzīvi no Parīzes: pilsēta pamazām atdzīvojas, taču cilvēki ir bailīgi
Foto: Ilze Vēbere, TV3 Ziņas

Parīze pamazām atdzīvojas pēc asiņainajiem piektdienas teroraktiem, taču cilvēkos joprojām jaušamas bailes, ko apliecina svētdienas vakara panika Republikas laukumā, no Francijas galvaspilsētas vēsta TV3 žurnāliste Ilze Vēbere.

Vakar vakarā rajonā pie Republikas laukuma izcēlās panika. Cilvēkiem šķita, ka dzird šāvienus, tāpēc metās skriet. Operatīvi ieradās policija un specvienība, evakuēja apkārtni. Par laimi, tā bija viltus trauksme, taču tas parādīja, kādās bailēs dzīvo cilvēki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pie Republikas laukuma un uzbrukuma vietās cilvēki atstāj ne tikai ziedus vai svecītes, bet arī zīmītes vai vēstījumus. Vairums vēsta par to, ka frančus nevar iebiedēt un viņi neatteiksies no savas brīvības. Cilvēki aicina uz mieru starp visām reliģijām. Atstātas arī upuru fotogrāfijas.

Pilsēta pamazām atdzīvojas. Protams, aizvien daudzi apmeklē šīs piemiņas vietas, kas izveidojušās pie uzbrukuma vietām. Bet tā cilvēki dodas uz darbu, pārvietojas ar metro, nebaidās kafejnīcās sēdēt ārā. Ielās gan vairāk nekā parasti patrulē policisti un ar automātiem bruņojušies armijnieki.

Parīze pēc teroraktiem:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl