Ekskluzīvi no Grieķijas: grieķi dzīvo citā realitātē, aizvadītais masu protests kā rokfestivāls

6 komentāri
Ekskluzīvi no Grieķijas: grieķi dzīvo citā realitātē, aizvadītais masu protests kā rokfestivāls
Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Lai arī Grieķija ir viena soļa attālumā no finanšu kraha, aizvadītā protesta akcija, kurā piedalījās desmitiem tūkstoši pret parāda atdošanu noskaņotu grieķu, līdzinājusies lielam, pozitīvam festivālam. Tajā valdījusi pacilāta gaisotne un eiforija, radot sajūtu, ka grieķi dzīvo pavisam citā realitātē nekā pārējā Eiropa, no Grieķijas ziņo TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs.

Jānis Zvērs, speciāli no Grieķijas:

Runājoties ar protesta akcijā sastaptajiem cilvēkiem, radās sajūta, ka lielākā daļa grieķu dzīvo eiforijā. Notikušajā protesta akcijā nebija ne ziņas no bažām par parādu, drīzāk valdīja pacilāta gaisotne un festivāla sajūta – cilvēki ielās cepa desiņas, tirgoja aliņu, dziedāja dziesmas.

Ļaužu pūlī TV3 Ziņu korespondents sastapa tikai vienu skolotāju grupiņu, kas klusītēm pauda pārliecību, ka finanšu krīzē vainojamas pašu vietējās valdības un ka parāds aizdevējiem būtu jāatmaksā. Pārējā, lielākā, daļa ielās satikto grieķu uzskata, ka parāds nav jāatdod un ka pie visa ir vainīga Eiropa. “Grieķijā pret parāda atdošanu noskaņotajiem cilvēkiem ir daudz domubiedru un viņiem ir pilnīgi vienalga, ko domā Eiropa,” no Atēnām ziņo J. Zvērs. “Valda pārliecība – ja jau reiz atlaida parādu, atlaidīs arī šoreiz, un nekas nebūs jāmaksā,” ziņo TV3 korespondents. Jāpiebilst, ka notikušajā pasākumā lielākoties pulcējās kritiski noskaņoti grieķi, kas neuzskata, ka parāds ir jāatmaksā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat Grieķijā “visai populāri” ir savu protesta nostāju paust, ar krāsu bundžām apmētājot dažādu valsts iestāžu ēkas, novērojis J. Zvērs. Piemēram, TV3 Ziņas redzējušas, ka ar krāsu notašķīts Darba konfederācijas nams. Tāpat Grieķijā sastapti cilvēki, kuriem populāras ir komunisma idejas, neņemot vērā to, ka Grieķija šo režīmu uz savas ādas nav izbaudījusi.

Foto!

Aizvadītajā protesta akcijā piedalījušies aptuveni 10 tūkstoši grieķu, kas iestājas pret parāda atdošanu starptautiskajiem aizdevējiem. Grieķijas premjers Aleksis Ciprs aicināji svētdien gaidāmajā referendumā noraidīt starptautisko kreditoru priekšlikumus. Jau vēstīts, ka Grieķijas iedzīvotāji svētdien tiks lūgti balsot ar “Jā”, lai atbalstītu kreditoru piedāvāto glābšanas programmu apmaiņā pret bargākiem taupības pasākumiem, vai ar “Nē”, lai atbalstītu valdības pūliņus iegūt labākus nosacījumus.

TOP komentāri

  • x
  • Nu re
  • Edvīns
    0 0 0

    Edvīns

    Murgs kautkādās. Cilvēki rindas pie bankomātiem nobijusies stāv . Veci cilvēki galīgi apjukusi, raud. A te raksts par desiņām!!!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl