Ekskluzīvi! Ko V. Vīķe-Freiberga domā par Trampu un Klintoni

3 komentāri

Tuvojoties ASV vēlēšanām, TV3 Ziņas intervēja eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu. Intervijā viņa pauž viedokli par abiem kandidātiem un šo vēlēšanu procesu kā tādu. Tiek pausts satraukums gan par vēlēšanu iznākumu, gan par dažiem kandidātu izteikumiem.

Vaira Vīķe-Freiberga akcentē, ka Hilarija Klintone kvalifikācijas ziņā ir pārāka, un šī ir neierasta situācija, ka viens no kandidātiem ir tik izteikti kvalificētāks. Ierasti esot bijis tikai jautājums par kandidātu nostāju dažādos ekonomiskos, ārpolitiskos un iekšpolitiskos jautājumos, viņu prioritātēm.

Vaira Vīķe-Freiberga, bijusī Valsts prezidente

Šīs ir bijušas ļoti neglītas vēlēšanas, kur dubļi tiek gāzti personīgi uz kandidātiem visdažādākajos veidos. Demokrātiskais process ir nonācis līdz krīzes punktam. Nevajadzētu būt, ka demokrātiskas vēlēšanas ir tādā kā ”ordālija”, kā viduslaikos, kad lika ķecerībā apsūdzētos staigāt pa karstām oglēm jeb apsūdzētas raganas meta upē ar sasietām rokām, lai pārbaudītu.

Eksprezidente pauda arī bažas par faktu, ka kandidātiem ir jāiet cauri tik drausmīgam malšanas un pazemošanas procesam. Rodas arī jautājums, kas tas ir par atlases procesu, un vai tiek izvēlēti labākie ļaudis.

Viņa arī izceļ Klintones kundzes pieredzi visos valdības līmeņus. Tāda kandidāta neesot bijis, kuram ir tik ļoti liela pieredze. Protams, esot subjektīvie faktori.

Vaira Vīķe-Freiberga, bijusī Valsts prezidente

Es ļoti baidos par vēlēšanu iznākumu.

Vairu Vīķi-Freibergu bažīgu dara daži Donalda Trampa izteikumi par vēlēšanu rezultātu apšaubīšanu gadījumā, ja viņš neuzvar. Viņa akcentē, ka apšaubīt šo vēlēšanu procesu, ņemot vērā, cik ļoti tas ir sarežģīts, nav pamata.

Vaira Vīķe-Freiberga, bijusī Valsts prezidente

Teikt, ka tās ir falsificējams, ir nopietns šaubu izteikums visai demokrātiskai struktūrai, jo viss balstās uz brīvām un godīgām vēlēšanām. Ja Trampa kungs tik zemu vērtē Amerikas demokrātiju, tad es baidos, ka gadījumā, ja viņu ievēl, tad viņa rīcība arī varētu būt tāda – kas man ir ērti, to es pieņemšu, kas man nav ērti, to es nepieņemšu.

Demokrātijas pamatprincips esot sekot likumiem, kas visiem ir vienādi.

Vairas Vīķes-Freibergas intervija

TOP komentāri

  • Anda
    +2 +1 -1

    Anda

    Vislielaakaa tautas dala vinu ciena un veeleetos ,lai Latvijai buutu taads prezidents kaada bija vina.Visgudraakaa prezidente peedeejo 25 gadu laikaa.
  • SO.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl