EK prezidenta amata kandidāti piedalās pēdējās debatēs

Pievienot komentāru
EK prezidenta amata kandidāti piedalās pēdējās debatēs
AFP/SCANPIX

Līdz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām atlikušas mazāk kā divas nedēļas, un pēdējās televīzijas pārraidītajās debatēs trešdienas vakarā iesaistījās EP ietekmīgo partiju kandidāti, kuri cer pārņemt Eiropas Komisijas (EK) vadītāja amatu no Žana Kloda Junkera.

Debates ir daļa no “Spitzenkandidat” jeb vadošā kandidāta procesa, kurā lielās politiskās grupas izvirza savus kandidātus, EK prezidenta amatam pirms vēlēšanām, lai šajā procesā ieviestu vairāk tiešas demokrātijas. Kandidāti apsprieda savas programmas Eiropas Savienības nākotnei, lielāko lomu ieņemot migrācijai un augošam populismam dalībvalstīs.

Manfrēds Vēbers, kas pārstāv centriski labējās partijas un uzskatīts par vienu no ticamākajiem Junkera pēctečiem, uzrunā kritizēja Savienības lēmumu pieņemšanas procesu un aicināja uz reformām. “Nepieciešama spēcīga un vienota Eiropa, tādēļ jāpārskata lēmumu pieņemšanas process. Vairāk vajag iesaistīt vienkāršā vairākuma balsojumus, citādi Eiropa nespēj rīkoties. Tā nav pietiekami ātra. Tikai tā mēs varam parādīt mūsu patieso spēku uz globālās skatuves.”

Vēl vairāki citi kandidāti kā Margrēta Vestagere, kas pārstāv Liberāļus un Demokrātus, un Konservatīvo un reformistu kandidāts Jans Zahradils atzina, ka Savienībā nepieciešamas lielas reformas, piemēram, nodokļu politikā un lēmumu pieņemšanas procesā.