Eiroskeptiķi un labējie populisti, visticamāk, pārņems varu Itālijā

0 Komentāru
Eiroskeptiķi un labējie populisti, visticamāk, pārņems varu Itālijā
AP/AFP/EPA/LETA

Pēc svētdien, 4. martā, notikušajām Itālijas parlamenta vēlēšanām valstī, visticamāk, gaidāma varas maiņa un sarežģītas valdošās koalīcijas sarunas.

Lielāko balsu skaitu, aptuveni 37%, saņēmusi bijušā premjerministra Silvio Berluskoni pārstāvētā konservatīvo partiju koalīcija. Otrajā vietā ir populistiskā Pieczvaigžņu kustība, savukārt kreisi centrisko partiju koalīcija ar šobrīd valdošo Demokrātisko partiju priekšgalā ierindojusies trešajā vietā un jau atzinusi sakāvi vēlēšanās. Konservatīvo partiju apvienībā ietilpstošā, pret imigrāciju vērstā Ziemeļu līga pieteikusi ambīcijas uz premjerministra amatu.

Mateo Salvīni
Ziemeļu līgas līderis

Esmu pieradis turēt savu vārdu un pildīšu vienošanos ar 60 miljoniem itāliešu. Vienošanos par centriski-labēju koalīciju, ar kuru mēs esam izcīnījuši tiesības valdīt turpmākajos gados. Es lasīju, ka daudzi Briselē ir nobažījušies. Viņiem tādiem nevajadzētu būt. Eiropieši ar šo itāliešu balsojumu pietuvojušies brīvībai no ierobežojumiem, kas atgriež Eiropā izsalkumu, nestabilitāti un bailes.

Eksperti prognozē ilgas un sarežģītās koalīcijas sarunas. Premjerministru Itālijā izvirza Valsts prezidents.

0 Komentāru