2 komentāri

Kamēr Latvijā vēl tikai gaidām īstu vasaras svelmi, Rietumeiropu jau pārsteidzis liels karstums – gan cilvēki, gan dzīvnieki meklē visdažādākās atveldzēšanās iespējas.

+30, pat teju +40 grādu slieksni termometra stabiņš sasniedzis atsevišķās vietās Eiropā. Parīzē iedzīvotāji glābiņu raduši, mērcējot pēdas galvaspilsētas centrālajās strūklakās. Citur cilvēki cenšas izmantot katru mazāko zāles pleķīti, lai atgultos ēnā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: Eiropu pārņēmusi liela svelme

Tomēr īpaši jāizpalīdz dzīvniekiem, kuriem lielais karstums brīžiem nepavisam neiet pie sirds. Vipsneidas zooloģiskajā dārzā, netālu no Londonas, zvēru dārza darbinieki šimpanzēm snieguši atvēsinājumu, piedāvājot veldzēties ar saldētu sulu. Dzīvnieku inspektori norāda, ka melnā kažoka īpašniekiem svelmē dažreiz jādod brīdis atelpai, lai gan savās mājās dabā dzīvnieki raduši pie īpaši siltiem laikapstākļiem.

Kopēji šimpanzēm pagatavojuši īpašas ledenes – to sastāvā saldēta sula un ledus gabalos iesaldēti veseli banāni. Zoodārza darbinieki iezīmē šimpanžu īpatnējos paradumus, jo atšķirībā no citiem dzīvniekiem šie primāti nedosies nopeldēties vai izskrieties pa kādu ūdenstilpni.

Šimpanzēm patiesībā ir visai bail no ūdens, un dabā upes un lielāki ezeri šo dzīvnieku starpā tiek izmantoti kā robežas, kas vēsta – tālāk ceļa nav! Arī zoodārzā melnie dzīvnieki vairās pat saslapināt pirkstus un savus brīvos brīžus labprāt pavada, karājoties kokos. Lielā svelme Londonā, paredzams, pieturēsies virs 30 grādu robežas arī turpmākajās dienās.

Laika ziņas

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl