Eiropu pārsteidzis liels karstums – cilvēki meklē glābiņu no svelmes visdažādākajos veidos

2 komentāri

Kamēr Latvijā vēl tikai gaidām īstu vasaras svelmi, Rietumeiropu jau pārsteidzis liels karstums – gan cilvēki, gan dzīvnieki meklē visdažādākās atveldzēšanās iespējas.

+30, pat teju +40 grādu slieksni termometra stabiņš sasniedzis atsevišķās vietās Eiropā. Parīzē iedzīvotāji glābiņu raduši, mērcējot pēdas galvaspilsētas centrālajās strūklakās. Citur cilvēki cenšas izmantot katru mazāko zāles pleķīti, lai atgultos ēnā.

Foto: Eiropu pārņēmusi liela svelme

Tomēr īpaši jāizpalīdz dzīvniekiem, kuriem lielais karstums brīžiem nepavisam neiet pie sirds. Vipsneidas zooloģiskajā dārzā, netālu no Londonas, zvēru dārza darbinieki šimpanzēm snieguši atvēsinājumu, piedāvājot veldzēties ar saldētu sulu. Dzīvnieku inspektori norāda, ka melnā kažoka īpašniekiem svelmē dažreiz jādod brīdis atelpai, lai gan savās mājās dabā dzīvnieki raduši pie īpaši siltiem laikapstākļiem.

Kopēji šimpanzēm pagatavojuši īpašas ledenes – to sastāvā saldēta sula un ledus gabalos iesaldēti veseli banāni. Zoodārza darbinieki iezīmē šimpanžu īpatnējos paradumus, jo atšķirībā no citiem dzīvniekiem šie primāti nedosies nopeldēties vai izskrieties pa kādu ūdenstilpni.

Šimpanzēm patiesībā ir visai bail no ūdens, un dabā upes un lielāki ezeri šo dzīvnieku starpā tiek izmantoti kā robežas, kas vēsta – tālāk ceļa nav! Arī zoodārzā melnie dzīvnieki vairās pat saslapināt pirkstus un savus brīvos brīžus labprāt pavada, karājoties kokos. Lielā svelme Londonā, paredzams, pieturēsies virs 30 grādu robežas arī turpmākajās dienās.

2 komentāri