Eiropas valstīs nosaka jaunus Covid-19 ierobežojumus

Pievienot komentāru
Eiropas valstīs nosaka jaunus Covid-19 ierobežojumus
EDIJS PĀLENS, LETA

Covid-19 otrais vilnis liek par sevi manīt Eiropas lielajās galvaspilsētās, kas nosaka ārkārtējās situācijas, ierobežojumus, un sākušās arī pamatīgas nesaskaņas Madridē, vēsta TV3 Ziņas.

Spāniju pavasarī sērga skāra īpaši smagi, un tās iedzīvotāji ar rūgtumu atceras striktos ierobežojumus pandēmijas karstumā – bez iemesla no mājas iziet bija liegts, par svinīgiem vai kultūras pasākumiem nerunājot. Tādēļ arī manāma spriedze daļā madridiešu laikā, kad Spānijas valdība nosaka atkārtotus, visai stingrus ierobežojumus.

Madrides reģions nepiekrīt centrālajai valdībai par izolācijas režīma nepieciešamību un sola pat vērsties tiesā. Valdība gan akcentē, ka kaut kas ir jādara lietas labā, jo galvaspilsētā ir teju puse valsts jaunatklāto gadījumu.

“Kad cilvēks aiziet pie ārsta, viņš sagaida patiesību. Es kā veselības ministrs valdības vārdā saku, ka veselība ir mūsu galvenā prioritāte un situācija Madridē rada bažas.” pauda Spānijas veselības ministrs Salvadors Ija.

Vēl Eiropā Čehija un Slovākija noteikušas ārkārtējo situāciju, ņemot vērā Covid-19 gadījumu pieaugumu. Lielākoties aizliegti lielāki pasākumi un cilvēku pulcēšanās.

“Mēs esam gatavi pacientu pieplūdumam. Ja skaitļi augs, varēsim lietot īpašo plānu, kas mums ļauj pievienot vairāk slimnīcas gultu,” skaidroja Bulovces slimnīcas epidemioloģe Hana Blahova.

Čehijā arī nedēļas izskaņā, 2. oktobrī un 3. oktobrī, notiek reģionālās un Senāta vēlēšanas – šobrīd jau cilvēki var nobalsot īpašās teltīs, pie tām piebraucot ar auto. Tas īpaši domāts tiem, kuri atrodas pašizolācijā.

Līdzīgi vārdi par to, ka vīruss pašlaik netiek kontrolēts, dzirdami arī  Vestminsteras pilī. Lielbritānijas politiķi pievilkuši grožus sociālajai dzīvei, un spēkā stājas jauni ierobežojumi arī Anglijā. Tie gan pagaidām ir reģionāli, tomēr vajadzības gadījumā var tikt izvērsti visā teritorijā.

“Noteiktajos reģionos stāsies spēkā regulējums cilvēkiem nedoties ciemos, lai novērstu mājsaimniecību sajaukšanos, izņemot ārpus telpām, piemēram, parkos. Rekomendējam nedoties skatīties sporta spēles. Tāpat aprūpes namos viesoties drīkstēs tikai, ja tas ļoti nepieciešams,” aicināja Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks.

Tikmēr Vācija ķērusies pie riska zonu noteikšanas – Berlīne trešdien, 30. septembrī, noteica 11 Eiropas valstis vai reģionus ar augstu jauno Covid-19 gadījumu skaitu, un šajā sarakstā pirmoreiz iekļuva arī Igaunijas un Lietuvas reģioni.

Pārējās Baltijas valstīs 1. oktobrī augstāki saslimstības rādītāji nekā Latvijā. Igaunija reģistrējusi 81 jaunu gadījumu diennaktī, tur arī Covid-19 upuru skaits pieaudzis līdz 65 cilvēkiem. Tikmēr Lietuvā inficējies 91 cilvēks. Liela daļa gadījumu saistīti ar perēkli Kauņas Muzikālajā teātrī.