Eiropas un Krievijas sankciju karš turpinās

Komentāri
Eiropas un Krievijas sankciju karš turpinās
FOTO: LETA

Eiropas un Krievijas sankciju karš turpinās. Eiropas Savienības dalībvalstu vēstnieku sarunas par jaunajām sankcijām pret Krieviju ir ieilgušas, tās visticamāk tiks izsludinātas tikai rīt. Savukārt Krievija jau piedraudējusi ar nopietniem atbildes soļiem. 

Lielākos iebildumus pret sankciju paplašināšanu izteikusi Slovākija un Ungārija, kas bažījas par negatīvo ietekmi uz savu ekonomiku. Par labu nav nākuši arī Krievijas premjera Dmitrija Medvedeva jaunākie komentāri intervijā laikrakstam “Vedomosti”. Viņš jau brīdinājis ka atbildot uz to, Krievija Eiropas aviopārvadātājiem varētu slēgt savu gaisa telpu.

“Mēs taču saprotam, ka sankcijas vispirms ir ekonomiskas, bet pēc tam kā atbilde – politiskas, un politiskas lietas vienmēr ir asimetriskas. Un tas jau ir briesmīgāk par piegāžu ierobežojumiem: ir iespējama drošības sistēmas uzlaušana pasaulē. Es ceru, ka mūsu Rietumu partneri to negrib un starp tiem cilvēkiem, kuri pieņem lēmumus, nav ārprātīgo,” paziņoja Medvedevs šajā intervijā.

Plānots ka sankcijas stāsies spēkā rīt pēc publicēšanas oficiālajā Eiropas savienības vēstnesī. Saskaņā ar mediju ziņām, sankcijas varētu skart tādas vadošas enerģētikas kompānijas kā “Rosņeftj” un “Gazpromņeftj – tām tiktu liegta iespēja iegūt kredītus Rietumvalstu bankās ar dzēšanas termiņu, kas lielāks par 30 dienām.

Savukārt to personu sarakstā, kurām aizliegts iebraukt ES un kuru aktīvi tiek iesaldēti, visticamāk tiks iekļautas personas no pašpasludinātās “Doņeckas tautas republikas” un Krievijas anektētās Krimas vadības, kā arī Krievijas amatpersonas un uzņēmumi.

Tikmēr Ukraina ziņo, ka jau vairākas reizes promaskaviskie spēki pārkāpuši noslēgto pamieru un Krievija turpina koncentrēt spēkus pie Ukrainas robežas. Ukrainas prezidents, kas šodien ieradies Mariupolē, sola nepadoties.

Porošenko arī paziņoja, ka Kijevai ir izdevies atbrīvot 1200 cilvēku, kuri atradās prokremlisko separātistu gūstā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl