Eiropas Savienības bēgļu uzņemšanas programma ir izgāzusies, atzīst arī Strasbūrā

8 komentāri
Eiropas Savienības bēgļu uzņemšanas programma ir izgāzusies, atzīst arī Strasbūrā
Foto: Scanpix

Eiropas Savienības bēgļu pārvietošanas programma izgāzusies, to vairs pat nemēģina slēpt arī Eiropas Parlamentā. Deputāti atzīst, ka patvēruma meklētāju pārdales mehānisms un kvotu sistēma, kas katrai valstij liktu uzņemt konkrētu skaitu bēgļu, radīta lielā steigā – ugunsgrēka dzēšanai, un realitātē nedarbojas – ir valstis, kas bēgļus tik un tā atsakās uzņemt.

Eiropas Komisijas izstrādātā pārdales shēma paredzēja līdz šā gada septembrim kopumā pārvietot 160 tūkstošus bēgļu. Kamēr daudzas valstis pie plāna cenšas turēties un lai arī lēni, tomēr bēgļus uzņem, tikmēr Polija un Ungārija šo divu gadu laikā nav uzņēmusi vispār nevienu patvēruma meklētāju, bet Čehija – tikai desmit. Turklāt tās valdība paziņojusi, ka bēgļus vairs neuzņems. Eiroparlamenta deputāts no Prāgas atzīst, ka šāds viņa valsts paziņojums ir ekstrēms, taču, arī kopumā vērtējot, plāns ir izgāzies.

Eiropas Komisija jau sākusi tiesisko procedūru pret Poliju, Ungāriju un Čehiju par atteikšanos uzņemt patvēruma meklētājus. Vēl gan nav zināms, kādas sankcijas tām varētu piemērot. Kā viena no versijām ir liegt šīm valstīm saņemt struktūrfondu naudu. Eiroparlamentārietis no Latvijas, Roberts Zīle, pārliecināts, ka šādai rīcībai var būt neparedzamās sekas, bloka vienotībā.

Roberts Zīle
Eiropas Parlamenta deputāts

Sodīt ar naudas neiedošanu ir absurds. Junkers to vēlas, tas ES sagraušanas ceļš. Jo faktiski, tas rada neapmierinātību, ja kādas domā, ka sodot Polijas vai Ungārijas, valdību, ne tikai par šo migrāciju, bet arī par ko citu, tādējādi justies labāk viņu pilsoņiem kā eiropiešiem, nu tā ir kļūda.

Pārvietošanas programmas ietvaros Latvija bija apņēmusies uzņemt 531 personu. Pusotra gada laikā šis plāns īstenots daļēji, Latvija uzņēmusi 318 cilvēkus, no kuriem gandrīz visi tāpat devušies pēc labākas dzīves turīgākās bloka valstīs. Eiroparlamentārieši no Latvijas pārliecināti, ka sankcijas gan mums tādēļ nedraud.

TOP komentāri

 • Melnais humors
  +11 +11 0

  Melnais humors

  Nu re,gudrie un pārgudrie aplauzās!Tas tik pierāda,ka sēž politiķi sevis-naudas,varas dēļ, nevis tāpēc,ka ir gudri un tālredzīgi.Uzvar vnm tie,kas skaļāk mauj. Pat „vienkāršiem” cilvēkiem uzreiz bija skaidrs,ka šitā lieta nestrādās,bet nē, ir likumi un nolikumi,kuriem akli sekot.politkorektums pieļauj terorismu,un likumpaklausīgiem iedzīvotājiem paklausīgi jāmirst,bet dienesti,kuri jau gadu par visu informēti,plāta rokas.nu kur tā var būt,ka noziedzniekiem un slepkavām ir vairāk tiesību?!Tāds tādam draugs...?
 • janis
  +9 +9 0

  janis

  tur jau tas suns aprakts jo lielaka dala beglu ir noziedznieki un mums tadus uzspiez prozit polijai
 • rajux
  +8 +8 0

  rajux

  Kā vispār kāds varēja iedomāties, ka bēgļi no bagātajām arābu valstīm gribēs dzīvot nabadzīgajā Latvijā. Tas vien jau parāda to, ka Eiropas valdnieki dzīvo savā pasaulē un viņiem nav nojausma kas notiek paralējā pasaulē pār kuru tie it kā valda!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl