Komentāri

Eiropas Savienība iecerējusi ierobežot tā dēvēto sociālo tūrismu – parādību, kad savienības pilsoņu pārceļas uz dzīvi citās valstīs, kurās maksā lielākus pabalstus – vēsta vācu laikraksts “Die Welt”.

Proti, saskaņā ar “Die Welt” pausto ES ir iecerēts pieņemt kopīgu regulējumu, ka uz bezdarbnieka pabalstiem citā valstī varēs pretendēt tikai tad, ja tajās būs nostrādāts vismaz trīs mēnešus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban šiem pabalstiem var pieteikties pat tad, ja ieceļotājs nostrādājis tikai vienu dienu.

Kā raksta “Die Welt”, patlaban no tiem ārvalstniekiem, kas kādā no ES valstīm pieprasījuši bezdarbnieku pabalstus, tajās ir nostrādājuši mazāk nekā trīs mēnešus.

Sociālais tūrisms ir viens no argumentiem, ko Eiropas turīgākajās valstīs populisti izmanto kā argumentu dalības Eiropas Savienībā kritizēšanai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl