Komentāri
Eiropas Savienība nespēj tikt galā ar migrantu plūsmu no Āfrikas, secināts pētījumā
AFP/LETA

Eiropas Savienības misija Vidusjūrā nespēj tikt galā ar cilvēku kontrabandistiem un apturēt migrantu plūsmu kas ierodas no Ziemeļāfrikas – tā secinājusi Lielbritānijas Lordu palātas Eiropas lietu komiteja.

Pētījuma autori secinājuši, ka aizturēti vien zema ranga kontrabandisti. Vienlaikus misijas īstenotā kontrabandistu peldlīdzekļu iznīcināšana novedusi pie tā, ka viņi vairs neizmanto koka, bet gan piepūšamās laivas, kas ir daudz nedrošākas. Tāpat arī izlūkdienestu informāciju par kontrabandistu grupējumiem neesot iespējams savākt pietiekamā apmērā.  Taču pati lielākā problēma esot haoss Lībijā, kur kopš Muamara Kadafi režīma gāšanas nav likuma spēka un kārtības, kas ļautu iegrožot kontrabandistus. Tāpēc viņi var darboties brīvi un nesodīti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pētījuma autori iesaka palīdzēt Lībijai pārvarēt šīs grūtības, jo pretējā gadījumā bēgļu plūsmu apturēt neizdosies.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl