Eiropas Savienība nepārskatīs “Brexit” vienošanos ar Londonu

1 komentārs
Eiropas Savienība nepārskatīs “Brexit” vienošanos ar Londonu
ZUMAPRESS/SCANPIX

Vienošanās, kas panākta starp Briseli un Lielbritāniju par tās izstāšanos no Eiropas Savienības, pārskatīta netiks – to ceturtdien atkārtoti uzsvēra Eiropas Komisijas pārstāve.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja decembrī atlika parlamentā plānoto balsojumu par šo vienošanos, radot augsni spekulācijām, ka Londona varētu mēģināt panākt vēl labākus nosacījumus, izstājoties no vienotā tirgus. Taču Eiropas Komisija ceturtdien norādīja, ka šāda varianta nav.

Mina Andrejeva
Eiropas Komisijas pārstāve

Tā vienošanās, kas ir panākta, ir labākā un vienīgā, kāda ir iespējama, un 27 dalībvalstu līderi 13. decembrī apstiprināja, ka tā pārskatīta netiks. Uz šā pamata Eiropas Savienības pusē mēs jau esam sākuši ratifikācijas procesu, tāpēc mēs uzmanīgi raudzīsimies, kā šis process notiek Lielbritānijā.

Iepriekš vēstīts, ka Lielbritānijas likumdevēji asi kritizējuši Mejas panākto vienošanos, saucot to par neizdevīgu. Tiesa gan, ja parlamentā tā netiks apstiprināta, marta beigās Lielbritānijai nāksies pamest Eiropas Savienību bez vienošanās, kas abām pusēm ir vēl neizdevīgāks scenārijs.

1 komentārs