Eiropas Savienība izmaksās jauniešiem ceļojumus ar vilcienu pa Eiropu

1 komentārs
Eiropas Savienība izmaksās jauniešiem ceļojumus ar vilcienu pa Eiropu
Foto: Reuters / LETA

Eiropas Savienība (ES) nolēmusi nodrošināt 18 gadus veciem eiropiešiem iespēju apceļot ES valstis ar vilcienu vienu mēnesi bez maksas.

Jaunais ES kultūras bagātināšanas un starpvalstu dzelzceļa satiksmes izaugsmes attīstības plāns paredz, ka astoņpadsmitgadīgie Eiropas iedzīvotāji saņems speciālu caurlaidi, kas dos atļauju vienu mēnesi ceļot pa 30 Eiropas valstīm, izmantojot vilcienus, raksta portāls “citylab.com”.

Gados jauno tūrisma entuziastu vidū netiks izvēlēts viens vai divi jaunieši. Projekta kopējais budžets ir aptuveni 12 miljoni eiro, kas ļaus izmaksāt ceļojumu pa Eiropu no 20 līdz 30 tūkstošiem jauniešu. Turklāt plānots, ka tuvāko gadu laikā šis skaits tiks palielināts.

Tiesa gan, precīzas detaļas, kā notiks šo atļauju izdale, kurš tās saņems un kādi maršruti tiks iekļauti, tiks pateiktas tuvāko mēnešu laikā. Taču viena lieta ir pilnībā skaidra – tikko pilngadību sasniegušie šovasar ar vilcienu varēs droši ceļot, piemēram, no Lapzemes Somijā līdz pat Lisabonai Portugālē, un tas viss izmaksās absolūti neko.

Galvenais nodoms, kāpēc tas tiek darīts, ir paplašināt jauniešu zināšanu un pieredzes horizontu, cerot stiprināt Eiropas valstu saikni jauniešu vidū. “Izglītība nav tikai tas, ko mēs apgūstam skolas solā, bet arī tas, ko mēs atklājam par līdzās esošo eiropiešu kultūru un tradīcijām,” atzīst ES komisārs izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta jautājumos Tibors Navraksiks.

1 komentārs