Eiropas Savienība atvēlēs vienu miljardu eiro nabadzīgāko valstu Covid-19 vakcīnām

Pievienot komentāru
Eiropas Savienība atvēlēs vienu miljardu eiro nabadzīgāko valstu Covid-19 vakcīnām
AFP / SCANPIX

Eiropas Savienība (ES) divkāršos savu atbalstu globālajai programmai cilvēku vakcinēšanai pret Covid-19, atvēlot tam vienu miljardu eiro. To šodien pasaules līderu jeb G7 sanāksmē paziņoja Eiropas Komisijas vadītāja. Tomēr Eiropas vakcinācijas politika izpelnās arī kritiku – blokam pārmet gauso tempu.

Pasaules septiņu industriāli attīstītāko demokrātiju jeb G7 līderi piektdien tikās virtuālā sanāksmē. Te neiztika bez kurioziem – britu premjera Borisa Džonsona uzrunas laikā Vācijas kanclere Angela Merkele aizmirsa izslēgt mikrofonu un saņēma aizrādījumu no britu kolēģa.

Lasi vēl – Vakcinācijas biroja darbs: Pavļuts lūdz neuzlikt ”nereālas gaidas”

Tikšanās laikā apspriesta globālā cīņa pret koronavīrusu Covid-19 un atkopšanos no pandēmijas. Viens no galvenajiem paziņojumiem – Eiropas Savienība divkāršos savu atbalstu globālajai programmai cilvēku vakcinēšanai pret koronavīrusu. “Covax” ir Pasaules Veselības organizācijas programma, kuras uzdevums ir gādāt, lai nabadzīgajām valstīm nodrošinātu taisnīga piekļuve vakcīnām pret Covid-19.

Tikmēr no Vācijā Covid-19 smagi skartās Bavārijas premjera puses kārtējo reizi izskanējusi asa kritika par pašas Eiropas neprasmīgo un tūļīgo rīcību, vakcinējot pašas savienības iedzīvotājus.

“Visvairāk žēl, ka Eiropa ir pievīlusi pārāk daudz cerību saistībā ar vakcināciju, un tas ir skaidri jāpasaka. Citas valstis to darīja labāk. Mēs esam pasūtījuši vakcīnas pārāk vēlu, pārāk maz un, es uzskatu, pārāk skopi,” norāda Bavārijas premjers Markuss Sēders.

Briseles “Expo” izstāžu centrā šodien durvis vēris Beļģijas lielākais vakcinācijas centrs. Mērķis ir vakcinēt 30 000 cilvēku četrās nedēļās un pēc tam paātrināt tempus, vakcinējot vairāk nekā 100 0000 cilvēku mēnesī. Tomēr piektdien iedzīvotāju interese bija pārsteidzoši niecīga – no rīta vakcinēties atnāca tikai pārdesmit cilvēku, kas izbrīnīja darbiniekus.

“Mēs tikai tagad sākam, tāpēc šobrīd mums ir tikai daži simti cilvēku dienā. Kad mēs sasniegsim tūkstoš vakcināciju dienā, viss notiks krietni straujāk, bet tas ir atkarīgs no vakcīnu pieejamības,” saka vakcinācijas centra vadītājs Emins Luka.

Savukārt Lielbritānijā TV kameru priekšā Covid-19 vakcīnu saņēmis Londonas mērs Sadiks Hans.