Eiropas sapnis daudziem irākiešiem ir izsapņots – viņi steidzas atpakaļ uz dzimteni

4 komentāri
Eiropas sapnis daudziem irākiešiem ir izsapņots – viņi steidzas atpakaļ uz dzimteni
AP/SCANPIX

Patvēruma meklētāji no Irākas tagad masveidā atsauc savus patvēruma pieteikumus, jo vēlas doties atpakaļ uz Irāku, vēsta Somijas nacionālais medijs YLE.

Līdz ar to pēdējās nedēļās Irākas vēstniecībā Somijā, Helsinkos, veidojas patvēruma meklētāju rindas. Irākieši vēlas atsaukt savus “bēgļu pieteikumus” un iegūt pagaidu pases, lai varētu doties atpakaļ uz dzimteni.

Piemēram, septembrī un oktobrī vien vēlmi doties atpakaļ uz dzimteni izteikuši 700 irākieši, kas uzturējās Somijā.

Somijas Imigrācijas dienests norāda, ka šāda situācija veidojas, jo daudzi iebraucēji bija izpratuši citādāk iespēju šajā Skandināvijas valstī iegūt patvērumu. “Daudzi no viņiem ieradās Somijā, domājot, ka viss tiks ātri nokārtots un ļoti drīz varēs šeit atvest arī savu ģimeni. Daudziem bija šoks, saprotot to, ka patvēruma piešķiršanas process būs ļoti ilgs,” norāda Kaisa Harkisāri, migrācijas lietu pārstāve.

Piemēram, Vala Ala-Hasana (Walaah Ala-Hassan), kas Somijā ieradās no Bagdādes, tagad vēlas doties atpakaļ uz Irāku. Viņa stāsta, ka brauca uz Skandināviju, cerot uz labāku un mierīgāku dzīvi. Pirms tam viņa pavadīja divus gadus Turcijā, un tagad Somijā viņas cerības nav attaisnojušās.

“Dzīvot šeit ir grūti, jo apstākļi bēgļu nometnē Iveskilē (Jyväskylä) ir tik slikti. Es tur nevaru palikt. Kad man kaut ko vajag, es neko nevaru atrast. Arī manai mammai mani vajag, un es došos pie viņas,” stāsta irākiešu meitene. Viņa gan norāda, ka baidās turp doties, jo “situācija ir ļoti slikta”.

Sākotnēji meitene, kas sapņo kļūt par zobārsti un strādāt Dubaijā, ieradās Somijā, jo gribēja pabeigt zobārstniecības studijas.

“Izglītība, kas iegūta Eiropā, vienmēr ir laba. Studēt Bagdādē tagad ir grūti. Taču šeit viss ir tik sarežģīti, valoda ir tik sarežģīta,” stāsta Vala.

Irākieši veido vairāk nekā 60% no kopumā 26 tūkstošiem patvēruma meklētāju, kas ieradušies Somijā šā gada laikā.

Foto – bēgļi Skandināvijā:

4 komentāri