Eiropas Parlamentu divās nometnēs sadala Izraēlas-Palestīnas konflikts

Pievienot komentāru
Eiropas Parlamentu divās nometnēs sadala Izraēlas-Palestīnas konflikts
Foto: EPA / LETA

Palestīniešu pašpārvaldes prezidenta amatā piektdien atkārtoti ievēlēts 82 gadus vecais Mahmuds Abass. Viņš šonedēļ izraisīja pamatīgu skandālu ar antisemītiskiem izteikumiem, sasaistot ebreju lomu banku sektorā ar holokaustu.

Tikmēr Eiropas Parlamentā valda pamatīgas nesaskaņas par attieksmi pret notikumiem Tuvajos Austrumos.

Asiņanās sadursmes Gazā ir kopš aprīļa sākuma. Palestīnieši protestos dedzina riepas, met Izraēlas karavīriem ar akmeņiem un degbumbām, savukārt Izraēlas armija atbild ar lodēm. Bojāgājuši vismaz 40 palestīnieši. Reaģējot uz notiekošo, preses konferenci Eiropas Parlamentā sasaukuši kreisie.

Neokilis Silikioti
Eiroparlamenta deputāts no Kipras

Viņi uzbrūk tūkstošiem miermīlīgajiem demonstrantiem, tas skaidri parāda, cik ekstrēma ir bijusi šī vardarbība, cik teroristiski Izraēla ir uzvedusies!

Izraēlas un Palestīnas lobisti ir sašķēluši Eiropas Parlamentu. Arī Latvijas eiroparlamentāriešus.

Andrejs Mamikins
EP deputāts

Neskatoties uz to, ka man ir ļoti siltas jūtas pret Izraēlu kā valsti un pat viens Izraēlas pilsonis strādā man kā lokāls asistents Latvijā, mana politiskā grupa oficiāli ieņem pro Palestīnas pozīciju. Nestāstīšu kāpēc, garš stāsts, bet mums vairāk kontaktu ir ar Palestīniešu darba partiju.

Izraēlas pozīciju aizstāv Artis Pabriks. Viņaprāt, Latvijai ar Izraēlu ir izdevīgi uzturēt draudzīgas un ciešas saites, jo daudz ko varam mācīties no valsts, kas teritoriāli ir ļoti neliela, bet ārkārtīgi spēcīga.

Artis Pabriks
EP deputāts (Vienotība)

Protams, šeit ir ļoti asa anti-Izraēlas kampaņa. Bet ir pietiekami daudz parlamentāriešu, kas saprot Izraēlas pozīcijas. Tas ir Izraēlas izdzīvošanas jautājums. Šie Izraēlas uzbrukumi Sīrijas mērķiem ir ar vienu domu – nepieļaut, lai pie Izraēlas robežām nostiprinās Hezbollah.

Izraēlas armija ar lidaparātiem izkaisījusi Gazā izkaisījusi skrejlapas, brīdinot protestētājus netuvoties robežas žogam, jo šādā gadījumā tiks atklāta uguns. Savukārt palestīnieši plāno turpināt protestus līdz pat 15. maijam.

Jāpiemin, ka šomēnes Izraēla svin valsts 70. gadu jubileju.