Komentāri
Eiropas Parlaments aicina uz absolūtu neiecietību attiecībā uz uzbrukumiem sievietēm
Foto: Mark Ramsay, Flickr.com

EP deputāti trešdienas vakarā ar komisāri Korinu Krecu apsprieda seksuālo uzmākšanos un vardarbību pret sievietēm publiskās vietās. ”Jādara viss iespējamais, lai atrastu vainīgos un sauktu viņus pie atbildības neatkarīgi no tā, no kādas kultūras viņi cēlušies,” akcentēja EP deputāti.

Daži EP deputāti teica, ka vardarbība pret sievietēm nav jauna parādība Eiropā, un tas ne obligāti jāsaista ar ārvalstnieku ierašanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

EP deputāti atkārtoja aicinājumu pieņemt ES direktīvu par vardarbības pret sievietēm apkarošanu, ko Parlaments prasa jau kopš 2014. gada. Viņi akcentēja, ka nav nekāda progresa pret sievietēm vērstas vardarbības apkarošanā, un aicināja ES dalībvalstis pēc iespējas drīz ratificēt Stambulas konvenciju. Pašlaik to vēl nav izdarījušas 16 no 28 dalībvalstīm.

Saskaņā ar ES Pamattiesību aģentūras apkopoto informāciju, viena trešdaļa sieviešu ES – t.i., 62 miljoni – kopš 15 gadu vecuma ir saskārušās ar fizisku un/vai seksuālu vardarbību.

Viņi arī prasīja ieguldīt vairāk pūļu, lai integrētu migrantus ar izglītības starpniecību, un uzsvēra, ka ikviens, neraugoties uz viņa izcelsmes kultūru, ir jāmudina cienīt Eiropas vērtības.

Eiropas Parlaments 2014. gada februārī pieņēma rezolūciju, prasot ES Komisijai ES mēroga stratēģiju šajā nolūkā, kas iekļautu arī saistošus instrumentus, lai aizsargātu sievietes pret vardarbību.

2014. gada maijā iepriekšējā ES Komisija atbildēja, ka tā neuzskata par nepieciešanu iesniegt tiesību akta projektu par novēršanas pasākumiem, lai apkarotu vardarbību pret sievietēm.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Lasi vēl