Komentāri

Britu zemnieki, banku sektors un ražotāji – tie varētu būt lielākie cietēji pēc “Brexit” procedūras noslēguma, secina Eiropas Parlamenta deputāti. Aizvien britu atvadas no Eiropas ir neskaidras, jo viņi cer saglabāt zināmu daļu privilēģiju, kādas bauda Eiropas Savienība sastāvā, bet pārējās valstis sola ar britiem neauklēties, un bez žēlastības atņemt to, kas britiem vairs nepienāksies.

Pirmais trieciens britiem pēc “Brexit” balsojuma bija straujais mārciņas kritums – valūtas kurss nokrita par sešiem procentiem, sasniedzot zemāko līmeni 31 gada laikā. Taču dzīve turpinās, un briti cenšas saglabāt mieru. Vēl aizvien Eiropas Parlamenta gaiteņos var sastapt 73 britu deputātus, kuri pēc nacionālā sastāva ir ceturtajā vietā. Britu konservatīvo spēku līderis atzīst, ka noskaņojums ir saspringts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeds Kamals, Eiropas Parlamenta deputāts no Lielbritānijas

Cilvēki gaida. Viņi ļoti uzticas premjerei Terēzai Mejai, jo viņa savāca valsti kopā un teica, lai ir pacietīgi, ka jāgaida sīkāka informācija par sarunām.

Viens no faktoriem, kas gan rada pamatīgas bažas, ir ārvalstu uzņēmumu pārcelšanās uz kontinentu, bažas, ka Londonas kā finanšu centra smagsvars var pārslīdēt par labu, piemēram, Frankfurtei. Tāpat bailes ir ārvalstniekiem, kas dzīvo Lielbritānijā. Nav skaidrs, kāds statuss viņus sagaida nākotnē un kā tas atsauksies uz darba iespējām.

Saeds Kamals, Eiropas Parlamenta deputāts no Lielbritānijas

Es pats esmu no imigrantu ģimenes, un Lielbritānija, iespējams, ir imigrantiem draudzīgākā valsts pasaulē. Es ceru, ka izdosies vienoties ar Eiropu par garantijām britu pilsoņiem, kas dzīvo kontinentā. Tad mēs varēsim šādas pašas garantijas dot eiropiešiem Anglijā.

Eiroparlamentārieši uzsver, ka šķiršanās gadījumā smags trieciens sagaida britu fermerus, kas no Eiropas fondiem saņēma milzu summas.

Šķiršanās process būs sāpīgs abām pusēm, visvairāk – Apvienotajai Karalistei, ir pārliecināts Valdis Dombrovskis. Eiropas Komisija lēš, ka pēc “Brexit” procedūras, britu ekonomika kritīsies par 1–2,7%, pārējās 27 ES valstis – 0,2 līdz 0,4 %

Oficiālu iesniegumu Eiropas Savienība no Lielbritānijas varētu saņemt martā, kad arī būs lielāka skaidrība par tālāko gaitu. Tomēr ir skaidrs, ka pašlaik nesnauž ne vienas, ne otras puses juristi un politiķi, un tiek radīti dažādi scenāriji, kā sakārtot izstāšanos pēc iespējas izdevīgāk.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl