Eiropas ”dzelzs lēdijai” šodien liela jubileja

Komentāri
Eiropas ”dzelzs lēdijai” šodien liela jubileja
Foto: REUTERS/SCANPIX

Par Eiropas dzelzs lēdiju un Vācijas “māmiņu” dēvētā kanclere Angela Merkele šodien svin 60 gadu jubileju.

Amerikāņu žurnāls “Forbes” jau ceturto reizi viņu ir nosaucis par pasaulē ietekmīgāko sievieti. Tāpat viņa kļuvusi plaši pazīstama ar savu nopietnību, kas attiecas arī uz jubileju svinēšanu. Savu 60 gadu jubileju Merkele plāno svinēt, uzaicinot savus viesus uz vēstures lekciju. To kanclerei un viņas 1000 augstajiem viesiem lasīs vēsturnieks, kurš specializējies Eiropas un Āzijas mūsdienu vēsturē.

Pirmos sveicienus kanclere saņēma jau agri no rīta, kad samitā Briselē daudz laimes dzimšanas dienā viņai nodziedāja žurnālisti.

Pilnajā vārdā Angela Doroteja Merkele dzimusi 1954. gada 17. jūlijā. Kopš 2005. gada Merkele ir Vācijas kanclere un pirmā sieviete šajā amatā. No 1991. līdz 1994. gadam bija Vācijas Ģimenes lietu ministre, bet no 1994. līdz 1998. gadam Vācijas Vides aizsardzības ministre. No 2000. gada viņa ir arī Vācijas Kristīgo demokrātu apvienības vadītāja.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl