Eiropas dienvidos turpinās karstuma vilnis

Pievienot komentāru
Eiropas dienvidos turpinās karstuma vilnis
SIPA/SCANPIX

Eiropā nerimst neierasti lielais karstums. Piektdien Francijā pārspēts maksimālās gaisa temperatūras rekords, bet Spānijā turpina degt meži. Šajās valstīs izsludināts augstākais – sarkanais – brīdinājums.

Karstuma vilnis vairākās Eiropas valstīs atnesa temperatūru, kas tuvojās vai pat pārsniedza +40 grādus. Lielākais karstums bijis Francijā un Spānijā. Diennakts karstuma rekordi gan pārspēti vairākās Eiropas valstīs.

Francijas dienvidos piektdien termometra stabiņš pietuvojās +46 grādiem, sasniedzot augstāko gaisa temperatūru valsts vēsturē. Lielā karstuma dēļ slēgtas  skolas, no kurām daļa uz laiku kļūs par patvērumu ģimenēm, kas bēg no svelmes valsts dienvidos.

Parīzes ielās cilvēkiem atvēsināties palīdz arī glābšanas dienesti un brīvprātīgie.

Karstums varētu būt iemesls arī vairākiem nāves gadījumiem. Tiek uzskatīts, ka divi cilvēki Spānijā miruši no pēkšņas sirdstriekas tieši karstuma dēļ.

Spānijā arī turpinās karstuma izraisītie mežu ugunsgrēki. Nedēļas vidū Katalonijā jau izdega seši tūkstoši hektāru meža. Piektdien jauns ugunsgrēks sācies valsts vidienē, kur izdeguši vismaz 1600 hektāri. Uguns dēļ arī evakuēti pat veseli ciemi.

Sinoptiķi brīdina, ka svelme Eiropas dienvidos būs arī nākamnedēļ, taču tā vairs nebūs tik liela.