Eiropas akciju cenas pārsvarā kāpj optimismā par Covid-19 vakcīnu un breksitu, ASV akciju cenas krītas

Akciju cenas Eiropā pirmdien, 14. decembrī, pārsvarā pieauga, ko sekmēja optimisms par Covid-19 vakcīnu un pēcbreksita vienošanās iespējamību, bet akciju cenas Volstrītā lielākoties saruka bažās par jauniem Covid-19 ierobežojumiem.
Lai gan Volstrītas indekss “Nasdaq Composite” pieauga, indeksi “Dow Jones Industrial Average” un “Standard & Poor’s 500” kritās. Londonas biržas indekss kritās, bet Frankfurtes un Parīzes biržu indeksi pieauga. Lasi vēl: Džonsons un Leiena nolemj turpināt pēcbreksita sarunas
ASV pirmdien tika sākta vakcinācija pret Covid-19 ar uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātu vakcīnu, kurai ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) piektdienas vakarā piešķīra ārkārtas pielietojuma apstiprinājumu.
Tomēr ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits ASV pirmdien pārsniedza 300 000, un “Schwab” analītiķi brīdināja, ka “mēs vēl neesam ārā no koronavīrusa tuneļa”. Ieskaties šeit: ASV sākas vakcinēšana pret Covid-19
Ņujorkas mērs Bils de Blāzio brīdināja, ka augošā Covid-19 gadījumu skaita dēļ pilsēta var drīz pieredzēt “pilnīgu slēgšanu”.
ASV biržu indekss “Dow Jones Industrial Average” pirmdien kritās par 0,6% līdz 29 861,55 punktiem, indekss “Standard & Poor’s 500” saruka par 0,4% līdz 3647,49 punktiem, bet indekss “Nasdaq Composite” palielinājās par 0,5% līdz 12 440,04 punktiem.
Londonas biržas indekss FTSE 100 pirmdien kritās par 0,1% līdz 6539,98 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 pieauga par 1,0% līdz 13 242,39 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,5% līdz 5536,84 punktiem.
Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena pirmdien pieauga par 1,01% līdz 47,04 ASV dolāriem par barelu. “Brent” markas jēlnaftas cena Londonas biržā kāpa par 0,7% līdz 50,33 dolāriem par barelu.