Eiroparlamentāriešiem vairs neļaus piepelnīties ar lobēšanas pakalpojumu sniegšanu

Komentāri

Eiropas Parlaments (EP) palicis zem palielināmā stikla lobistus un beidzot noteicis aizliegumu deputātiem pašiem piepelnīties ar lobēšanu. Nauda, vara un korupcija iet roku rokā pat augstākajos Eiropas gaiteņos, un izmaiņas skars arī deputātu deklarācijas, tām jākļūst “caurspīdīgākām”. 

Novembrī Vāciju pāršalca skandāls – izrādījās, ka uzņēmums “Network Media GmbH” par tikšanos ar sociāldemokrātu politiķiem, no uzņēmumiem un lobistiem iekasēja trīs līdz 7 tūkstošiem eiro. Šī ir aisberga redzamā daļa, jo darījumi parasti tiek turēti slepenībā. Atliek vien minēt, cik lielas summas politiķi iekasē par izņēmumiem labvēlīgu lēmumu pieņemšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar vairāk nekā 500 balsīm par un 130 pret, EP lēma uzlikt stingrākus grožus deputātu iespējām, pašiem pēc darba gaitu beigām, pārsēsties otrā nometnē un kļūt pat lobistiem. Un beidzot – Rīcības kodekss ietver skaidru aizliegumu esošajiem EP deputātiem pieņemt apmaksātu lobēšanas darbu.

Ar lobēšanu nodarbojas visi lielie uzņēmumi, kuri cenšas panākt likumu izmaiņas, lai gūtu peļņu vai gremdēt konkurentus.

Tiek lēsts, ka Briselē vien ir 15 000 lobistu un 2500 oficiālu lobistu aģentūru. Viņu aktīvo, pat uzmācīgo rosību izjutuši arī Latvijas eiroparlamentārieši.

Izmaiņas skar arī deklarācijas. EP deputātu finansiālo interešu deklarācijām jābūt detalizētākām, tās regulāri jāatjaunina un jāpārbauda. Parlamentā netrūkst arī skeptiķu, kas ir pārliecināti, ka šīs izmaiņas negodprātīgiem deputātiem radīs vien vieglus šķēršļus, lai turpinātu pildīt naudas maku un slēpto sponsoru intereses.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl