Eiroparlamentā gatavo scenārijus Brexit realizācijai

Komentāri

Britu zemnieki, banku sektors un ražotāji – tie varētu būt lielākie cietēji pēc Brexit procedūras noslēguma, secina Eiroparlamenta deputāti. Aizvien britu atvadas no Eiropas ir neskaidras: viņi cer saglabāt zināmu daļu privilēģiju, kādas bauda ES sastāvā, tikmēr pārējās valstis sola ar britiem neauklēties, un bez žēlastības atņemt to, kas britiem vairs nepienāksies. Ko par 21. gadsimta skaļāko ”šķiršanās prāvu” saka britu parlamentārieši, un kādas noskaņas ir pārējo valstu pārstāvjiem?

Pirmais trieciens britiem pēc Brexit balsojuma bija straujais mārciņas kritums – valūtas kurss nokrita par 6%, sasniedzot zemāko līmeni 31 gada laikā. Taču dzīve turpinās, un briti cenšas saglabāt mieru. Vēl aizvien pa Eiroparlamenta gaiteņiem staigā 73 britu deputāti, kuri pēc nacionālā sastāva ir ceturtajā vietā, tomēr britu konservatīvo spēku pārstāvji atzīst, ka noskaņojums ir saspringts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viens no faktoriem, kas rada pamatīgas bažas, ir ārvalstu uzņēmumu pārcelšanās uz kontinentu. Tās ir bažas, ka Londonas kā finanšu centra smagsvars var pārslīdēt par labu, piemēram, Frankfurtei. Tāpat bailes ir ārvalstniekiem, kas dzīvo Lielbritānijā. Nav skaidrs, kāds statuss viņus sagaida nākotnē, un kā tas atsauksies uz darba iespējām.

“Es pats esmu no imigrantu ģimenes, un Lielbritānija, iespējams, ir imigrantiem draudzīgākā valsts pasaulē. Es ceru, ka izdosies vienoties ar Eiropu par garantijām britu pilsoņiem, kas dzīvo kontinentā. Tad mēs varēsim šādas pašas garantijas dot eiropiešiem Anglijā,” norāda kāds Lielbritānijas iedzīvotājs.

Eiroparlamentārieši uzsver, ka šķiršanās gadījumā smags trieciens sagaida britu fermerus, kas no Eiropas fondiem saņēma milzu summas.

Tajā pašā laikā šķiršanās process būs sāpīgs abām pusēm, visvairāk – Apvienotajai karalistei, ir pārliecināts Valdis Dombrovskis. Eiropas Komisija lēš, ka pēc Brexit procedūras, britu ekonomika kritīsies par 1 %– 2,7 %, pārējās 27 ES valstis – 0,2 līdz 0,4 %

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl