Komentāri
Eiropa zaudē konkurētspējas pozīciju aviācijas nozarē
FOTO: LETA

Tā kā Eiropa zaudē savu konkurētspējas pozīciju aviācijas nozarē iepretim konkurentiem no citiem reģioniem, nevajadzētu pārslogot Eiropas aviācijas nozari ar pārāk lielu normatīvo slogu, piemēram, tādās jomās kā pasažieru tiesības, vides prasības un valsts atbalsta un starptautisko investīciju piesaistes nosacījumi, šodien tiekoties vienisprātis bija satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) un Eiropas Aviokompāniju asociācijas (AEA) izpilddirektors Atars Huseins Hans.

Tāpat Eiropas aviācija būtiski ciešot no infrastruktūras kapacitātes nepietiekamības, līdz ar to nozarei nepieciešamas investīcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

AEA izpilddirektors pauda gandarījumu par aviācijas jautājumu iekļaušanu Latvijas prezidentūras prioritāšu sarakstā. Viņš atzina, ka Eiropas aviopārvadātājiem ir būtiska loma ES ekonomikā, veicinot tirdzniecību un tūrismu, kā arī darbojoties kā nodarbinātības un izaugsmes veicinātājiem. Tāpēc sekmīgs darbs šajā virzienā esot vitāli svarīgs visai ES.

Tāpat ministrs un AEA vadītājs atzīmēja aviosavienojamības kritisko nozīmi Eiropas perifērajos reģionos. Matīss akcentēja aviācijas būtisko nozīmi Latvijas ekonomikā un stratēģiskās infrastruktūras nodrošināšanā apstākļos, kad aviosatiksme šobrīd ir nozīmīgākais Latvijas infrastruktūras savienojums ar pārējo Eiropu.

AEA apvieno 29 Eiropā nodibinātus regulāros aviopārvadātājus, kas ik gadu kopā pārvadā ap 415 miljoniem pasažieru un 5,5 miljoniem tonnu kravu. AEA gaisa pārvadātāju flotē ir 2550 lidmašīnas, kas apkalpo 600 galamērķus 160 valstīs ar 10 000 lidojumiem dienā, radot 370 000 darbavietu. Arī Latvijas nacionālā aviokompānija Air Baltic Corporation ir AEA biedre.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl