Eiropa velta kritiku Ukrainas virzienā

Komentāri

Eiropas Savienība (ES) vienojusies par sankciju pagarināšanu pret Krieviju, vēl uz sešiem mēnešiem. Eiropas politikas smagsvari savu lēmumu pamato ar Krievijas nevēlēšanos pildīt Minskas vienošanos. Asa kritika izskan arī Ukrainas virzienā, kura tā arī nav spējusi veikt efektīvas reformas, lai tuvinātos Eiropai.

Ekonomiskās sankcijas tika ieviestas 2014.gada jūlijā, neilgi pēc tam, kad prokrievisko separātistu  kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna. Bojā gāja 298 cilvēki. Sankcijas skāra Krievijas enerģētikas, aizsardzības un finanšu nozares un šobrīd tās ir spēkā līdz nākamā gada 31.janvārim.

Ceturtdien panāktā vienošanās paredz sankciju pagarināšanu vēl uz sešiem mēnešiem.

Vienlaikus izskan arī pārmetumi Ukrainas virzienā – kopš militārā konflikta ar Krieviju, tai nav izdevies pildīt iecerēto plānu, lai padarītu valsts pārvaldi efektīvu, caurspīdīgu. Līdz ar to ukraiņu ilūzijām par asociācijas līgumu ar ES lemts izgaist. 

Papildus sankcijām Eiropa iesaldējusi līdzekļus un noteikusi ceļošanas aizliegumu vairākām personām, kas saistītas ar Krievijas agresiju pret Ukrainu. Šo sankciju termiņš beigsies martā. Neskaidrības rada ASV turpmākais ārpolitikas kurss – tas, vai Tramps patiešām izrādīsies draugos ar Putinu, pamatīgi ietekmēs arī Eiropas uzskatus un rīcību.

Lasi vēl