Eiropā valda neierasti spēcīgs karstuma vilnis

0 Komentāru

Ne tikai Latviju, bet daudzviet Eiropu šobrīd skar neierasti spēcīgs karstuma vilnis. +40 un vairāk grādu karstums piektdien, 3. augustā, fiksēts tūristu iecienītajās Vidusjūras reģiona valstīs, no kurām ceļotāji tagad gatavi mukt prom.

Karstais gaiss no Āfrikas atnesis jaunu karstuma vilni Eiropā. Portugālē un Spānijā izsludināts paaugstināts trauksmes stāvoklis saistībā ar bažām, ka vējš no Āfrikas varētu atpūst Sahāras tuksneša smiltis, bet termometra stabiņš nedēļas nogalē pārsniegs +40 grādu atzīmi Celsija skalā.

Bruno Kafe
meteorologs no Portugāles

Prognozējam, ka Portugāles centrālajā un dienvidu daļā temperatūra var sasniegt +45 grādus, bet nekur nebūs zem +30 grādiem. Naktīs gaisa temperatūra nenokritīs zem +20 grādiem, tā kā jārēķinās ar tropiskām naktīm.

Daļa tūristu ir tik tālu nomocīti, ka skaita dienas, līdz varēs Dienvideiropas valsti pamest.

“Ir ļoti karsti! Plānojam iet uz restorānu, lai pusotru stundu tur pasēdētu un atvēsinātos. Ejam uz veikaliem tika tāpēc, lai sajustu kondensētu gaisu. Plānojam doties prom svētdien, bet gribas jau šobrīd,” stāsta kāds tūrists no Nīderlandes.

Līdzīgs karstuma vilnis fiksēts arī Spānijā un Itālijā. Romā tūristiem par brīvu izdalīts vairāk nekā desmit tūkstoši dzeramā ūdens pudeļu.

“Tā ir lieliska ideja, īpaši ņemot vērā, ka dažos veikalos mēģina piepelnīties uz karstuma rēķina un pārdod ūdens pudeles par dubultu cenu,” saka tūrists no Lielbritānijas.

Karstuma rekordi tiek uzstādīti arī Latvijā. Ceturtdien tie tika pārspēti deviņās novērojumu stacijās. Kopējas siltuma rekords valstī  šajā siltuma vilnī  gan pagaidām nav kritis nereizi un arī vakar noturējās 1936. gada sasniegtais, kad vidēja temperatūra bija 35 grādi.

0 Komentāru