Komentāri
Eiropa un ASV nespēj izšķirties, vai apgādāt Ukrainu ar ieročiem
FOTO: SCANPIX

Eiropā un ASV no jauna aktuāls kļuvis jautājums, vai apgādāt Ukrainu ar ieročiem.Līdz šim Rietumi kara plosīto valsti apgādāja tikai ar neletālo bruņojumu, taču, karadarbībai aktivizējoties – sabiedrotie uzsver, ka ar to ir par maz, lai dotu prettriecienu Krievijai.

Ne Eiropā, ne ASV attieksme pret iespējamo Ukrainas apbruņošanu nav viennozīmīga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izdevumi The Wall Street Journal un New York Times ziņo, ka Pentagons jau mēnešiem apsver ieroču un bruņojuma piegādāšanu Ukrainai. Īpaši ASV Aizsardzības ministrija vēlas lai Ukrainai tiktu piegādāts pārnēsājamo prettanku raķešu kompleksu Javelin, kas ir viens no modernākajiem pasaulē, vēsta The Wall Street Journal.

Militāristu viedoklim piekrīt arī virkne ASV prezidenta Baraka Obamas padomnieku, tostarp arī ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, kurš ceturtdien Kijevā tiksies ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko.

Savā jaunākajā paziņojumā ASV Valsts departamenta pārstāve Džena Psaki ir atzinusi, ka ASV administrācija militārās palīdzības sniegšanu apspriež, taču vismaz tuvākajā nākotnē ASV ieročus Ukrainai pagaidām nepiegādās.

Neviennozīmīga attieksme ir arī Eiropas Savienībai. Ieroču piegādi ir sākusi apsvērt Francija, Lielbritānija un Polija.

Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis poļu radio stacijai atzina, ka poļi ir tiešie Ukrainas kaimiņi tādēļ, salīdzinot ar citām valstīm, no tā kas notiek cieš visvairāk. Tādēļ viņiem ir tiesības Ukrainai piegādāt ieročus. Šo jautājumu vizītē Vašingtonā nākoš pirmdien ar ASV prezidentu Baraku Obamu apspriedīs arī Vācijas kanclere Angela merkele. Viņa ir norādījusi, ka Vācija pati nesūtīs Ukrainai ieročus, bet neiebildīs, ja ASV par šādu soli izšķirsies.

Pašlaik vislielākās bažas ir vai militārās palīdzības piešķiršana Ukrainai nesaasinās konfliktu vēl vairāk.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl